Ravimtaimed, mis stimuleerivad peristaltilist toimet

Peristalstiline või rütmiline soolestiku liikumine on vajalik selleks, et soodustada nõuetekohast seedimist ja vältida kõhukinnisust, mis on piinlik ja mõnikord valulik probleem, mis juhtub enamikul inimestel aeg-ajalt. Kuigi kõhukinnisuse raviks on saadaval palju ravimvorme, on mõned ravimid soodustavad ka peristaltikat ja kõhukinnisust. Nagu kõigi looduslike abinõude puhul, konsulteerige enne tervisehäirete kasutamist kõhukinnisest tervishoiutöötajaga.

Senna on looduslikult esinev stimulant lahtistav. Lisaks sellele, et enamikus tervisekauplustes on see saadaval ürdipreparaadina, on see ka paljudes levinuimates lahtistidena peamine komponent. Senna peetakse üldiselt pehmemaks kui tema alao ja kaskaar, kuid seda tuleks kasutada ainult juhusliku kõhukinnisuse leevendamiseks ilma arsti nõuanneteta.

Aloe vera on mahlakas taim, mis on kõige enam tuntud naha pehmete omaduste poolest. Lisaks geelile – kõige sagedamini kasutatavatele nahahaigustele – aloe lehed on vooderdatud mõru, vahajaga, mida kasutatakse kõhukinnisuse leevendamiseks. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool teatab, et aloe võib põhjustada krampe ja ebamugavusi ning selle asemel soovitab kasutada teisi seedetrakti stimuleerivaid ürte.

Cascara sagrada, tuntud ka kui astelpaju, valmistatakse kaskari puu kuivatatud koorest ja on saadaval juba aastaid laksatiivina vedelal kujul. Kuigi see on endiselt saadaval mõne taimsete ravimite koostisosana, eemaldati see toiduainete ja ravimiameti kaudu 2002. aastal turult murettekitavate probleemide tõttu turult. Memoriaalne Sloan-Kettering Cancer Center ütleb ka, et kaskaari ei tohiks kasutada soole obstruktsiooni või diagnoositud gastrointestinaalsete probleemidega patsientidel. Samuti ei tohiks seda kasutada rasedad naised ega imetavad emad.

Kuigi see ei ole traditsiooniline taimne ravim, on lahtiste kiu kasutamine sageli esmane ravi kõhukinnisuse korral. Fiber töötab, et edendada peristaltikat, hoides vett soolestikus ja tagades, et väljaheites on suur osa loodusliku soolestiku liikumiseks. Psülliumi kestad on enamikes kiusegude laksatiivide peamine koostisosa. Kelp on teine ​​lahtiselt tootv aine, mis võib aidata kõhukinnisust vähendada. Tavalisi lahtistijaid tuleb alati tarbida rohke veega või muidu võivad nad tegelikult tekitada kõhukinnisust.

Senna

Aloe

Cascara

Fiber