Kuidas küpsetada keedetud kana jalad ahjus

Paljudele kokadele on keeruline leida kana jalgadele just õige aste. Kui te hakkate küpsetama või küpsetama neid ahjus, grillima neid või peibutama, on lõpuks liiga lihtne kana, mis on mustusest väljas, kuid siiski toorelt või kuumtöötlemata luu lähedal. Jahade par-cooking keetmine – mitte keetmine – kuumas vees võib aidata seda vältida, lühenesid nende küpsetamise aega, kui paned kana jalad ahju. Boonusena küpsetab ka kana jalgade osa rasvast.

Asetage oma kana jalad pott piisavalt suur, et hoida neid ilma tuhmumist. Kata neid veega või kanapuljongiga ja panna pott ahju ülemisse serva.

Panna pook keema, siis kohe kuumutatakse, kuni kana jalad on vaid keedetud, keetmata. Puhake jalad 10 minutiks, liigutades need korrapäraselt koos tiibadega, et tagada isegi toiduvalmistamine.

Eemaldage kana jalad puurauguga koos tangidega, mitte kahvliga, et vältida nende läbitorkamist ja nende mahlade kaotamist. Laske jalgadel 5 minutit tühjendada.

Kanajalad pannakse küpsetusplaadile või kanistrilauale ja hõõrutakse sool ja pipar. Selles punktis lisage täiendavad lõhna- ja maitseained või kastmed.

Libistage leht pannile temperatuurini 400 ° C eelkuumutatud ahjus. Küpseta kana jalgu 15 kuni 20 minutit, kuni nende mahlad läbivad selged või nende sisetemperatuur jõuab temperatuurini 160 F, kui seda katsetatakse termomeetriga. Serveeri kuumalt.