Kuidas ma saan söögitorust kinni jäänud toitu lahti saada?

Sõltuvus on kitsas lihaseid, mis kokkuvad ja lõdvestuvad, on söögitoru kitsas toru, mis võimaldab toitu läbida kõri suust allapoole. Toit võib siiski kinni jääda, kui seda ei närida korralikult või kui suured tükid allanevad tervelt. Mehaaniliste meetodite abil on võimalik eemaldada takistusi või kasutada keha naturaalset neelamist või helkuri refleksi. Oluline on õppida põhilisi elustamisoskusi, näiteks CPR-i, kui olukord muutub eluohtlikuks hädaolukorraks.

Joo palju vedelikke. Vedeliku rõhk ja neelamisrefleks võivad aidata söögitoru söögi liigutamist ja takistuse eemaldamist. Vältige joogivett, jookide kofeiineerimist ja suhkruvaba jooke või mahla, sest rõhu suurenemine gaseeritud vedeliku ja blokeeritud toidu tõttu võib suurendada mürskude oksendamise ja hingeldamise ohtu.

Tehke Heimlichi manööverdamine. See on tavaline protseduur, mis rakendab mitmeid jõulisi kõhuventiisid, mis suruvad membraani kaudu kopsudest õhku välja. Asetage üks käsi ohvri vööst ümber ja asetage rusikas pöidla peale kõhu nupu kohal. Asetage teine ​​käsi rummu kohal ja tehke mitu ülespoole suunatud suunda, samal ajal kõhukelme tihedalt kokku surudes. See peaks põhjustama köha refleksi ja eemaldama toitu.

Hinnake olukorda ja määrake, kas tegemist on hädaolukorraga. Kui kannatanu kannatab tõsise hingamispuudulikkuse korral, helistage kohe 911-le või võta kannatanu lähimasse kiirhoiatussüsteemi. Söögitoru toidu blokeerimine võib võõrkeha eemaldamiseks vajada kirurgilist sekkumist või endoskoopilist protseduuri.

Tehke gag refleks. Asetage sõrm kõri tagaküljele ja puudutage pehmet palet. See käivitab gagrefleksi ja põhjustab kurgu kokkutõmbumist, aidates liikuda toidu sulgemiseks ülespoole ja suust välja.