Kaalukaotuse tagajärjed jalgratta jõudlusele

Paljud jalgratturid usuvad, et kehakaalu kaotamine suurendab jõudlust, kuna see loob suurema võimsuse ja kaalu suhte. See on eriti oluline, kui te sõidate ülesmäge. Need, kes soovivad saavutada õige võimsuse ja kaalu suhe, järgivad tihti seda rusikareeglit veebisaidi jalgrattasõidu nõuandeid käsitleva veebisaidi kohta: teie kaasas olevate kilogrammide arv ei tohiks olla kahekordne teie pikkus tollides.

Teooria

Keha rasvade levimise teooria on see, et “liigne pagas” muudab teid raskemaks jalgratta kiiruse säilitamiseks. Elite jalgratturid kannavad tavaliselt väikest protsenti keha rasvast – 5 kuni 8 protsenti, kirjutab Asker E. Jeukendrup oma raamatus “Suure jõudlusega jalgrattasõit”.

Toitumine

Rasva kaotamine võib suurendada jalgrattasõidu efektiivsust ja võite toita, ohustamata oma vastupidavust, teatavad LM Ferguson ja tema kolleegid 2009. aastal avaldatud uuringus “Tugevuskadusid käsitlevate uuringute väljaanne”. Pärast kolme nädala jooksul kaloreid 40% Osalevate jalgratturite tajumine selle kohta, kui raske nad töötlesid kahe tunni jooksul, oli oluliselt madalam, kuigi nende jõudlusmäär jäi samaks. Kuid ebapiisav kalorite tarbimine võib vähendada teie jõudlust, hoiatab “Serious Cycling” autorit Ed Burke. Naiste võidusõitjate jalgratturid nõuavad tavaliselt 3000 kuni 7000 kalorit päevas võrreldes 1400-2000 kaloriga, mida tarbivad tavalised naised.

Jalgrattasport massi järgi

Kui te olete jalgrattur, kes soovib kaalul ja keha rasva lahjendada, kasutab 65% teie VO2 max’ist, mis on kasulik pikkadele treeningutele, kus teid “õpetate” oma lihaseid rasva kasutamise paranemiseks. Kuid harjutades 85 protsenti oma VO2 max põlema rohkem kaloreid üldiselt, kuigi protsentuaalne rasv, mida kasutatakse teie treeningu ajal, väheneb. Samuti on “järelmäletse” efekt, mille puhul teie keha kasutab jätkuvalt rasva pärast teie 85-protsendilist VO2 max treeningut. See tähendab, et 30-minutiline treening 85-protsendilisel tasemel on parem kui 30-minutiline treening 65-protsendilisel tasemel, kui soovid kaalust alla võtta, kuigi 75-80 protsenti VO2 max on selle aja jooksul realistlikum. Kui te töötate pikema aja vältel, vähendage oma intensiivsust veelgi, kuid võite visata kahe kuni viie minuti pikkuste intervallidega, kus saate oma intensiivsuse välja tõsta.

Endurance-küsimused

Ehkki eliit jalgratturid sageli säilitavad keharasva vähe hulgaliselt rasva, tarbivad paljud võistlussurve rasvade tarbeks lihaste glükogeeni varu, mis hoiab süsivesikute energiat. Süsivesikute vähenemine võib põhjustada väsimust ühe kuni kahe tunni jooksul vastupidavuses, nagu jalgrattasõit. Sellepärast tahavad sportlased oma energia rasvasisaldusega kokku puutuda ja säästa oma süsivesikuid. Rasvade ja süsivesikute kauplust kasutatakse teie keha kahekordistamiseks, kuigi nende segu kasutatakse rohkem, võib muutuda. Rasvade kasutamine suureneb koos treeningu kestusega ja seda mõjutab ka selle kütuse olemasolu kehas, mis on aluseks rasvade teooriale enne võistlusi või nende ajal. Rasvupoes on kuni 50 korda rohkem energiat kui süsivesikute kauplustes, Jeukendrup ja Michael Gleeson selgitavad oma raamatus “Sport Nutrition”.