Taimeteed, mis on nahale kasulikud

Paljud inimesed tegelevad krooniliste nahaküsimustega nagu akne, ekseem ja psoriaas väljastpoolt – kasutades spetsiaalseid niisutajaid, puhastusvahendeid ja nahahooldustooted. Taimeteedel on aga võime probleemi juurtega jõuda, hõlbustades organismi toksiinide eemaldamist ja aidates nahal looduslikult puhtaks puhastada. Maitsetaimed, mis toetavad maksafunktsiooni, selget lümfi ja keha detoksistamist – kõik, mida kergesti ostetakse oma kohaliku tervise toidupoest, – on suurepärased täiendused igapäevasele toidule, kui teil on krooniline lõhe või muud nahatingimused.

Hõõgkardin – teadusliku nimega Arctium lappa – on peamine nahahõõrik. Sibula juurtea mõjutab maksa, neere, sapipõie ja lümfisüsteemi, soodustades rakkude eemaldamist rakkudest. Kui keha muutub toksiinide ülekoormatuks, muutub nahk higistamisjärgseks oluliseks detoksifitseerivaks organiks, mis võib põhjustada mürgiseid nahakahjustusi. Vastavalt peainspetsialistile ja naturopaatilisele arstile Sharol Tilgnerile on takjas täpselt akne, psoriaasi, ekseemi, keeni, küünte ja karbunkulite puhastamine.

Puuviljamahl või tselluloos on teine ​​suurepärane taimne tee naha puhastamiseks seestpoolt. Calendula peetakse haava paranemisega ürdi ja toimib ka lümfisüsteemi ja soodustab seedimist. Seedetraktist tingitud stagnatsioon võib sageli põhjustada ülekoormatud maksa ja mürgiseid nahahaigusi, mis muudab kaltsukate kasulikuks ürdiks, et säilitada organismis tervislikku detoksikatsiooni. “Herbal Vade Mecum” sõnul on kammeljas palju karotinoide ja muid antioksüdante, mis võivad seletada naha põletikuvastaste ja ravivate mõjudega.

Oregoni viinamarjavirre, mida tuntakse ka Mahonia aquifolium’ina, on kasulik seedetrakti tooniline herb, millel on eriline afiinsus mürgiste nahahaiguste puhastamiseks. Vastavalt Tilgnerile aitab Oregoni viinamarjade juurdevool soodustada maksakahjustuse ja soodustab seedetrakti. Kuna see toetab detoksifitseerimist maksa ja neerude kaudu, on origi viinamarjade juurteks kasulik nahahaiguste, nagu kuiv ekseem, psoriaas ja akne, ravi raviks. 2010. aastal “Saksa Dermatoloogia Seltsi ajakirjas” avaldatud artiklis selgus, et Oregoni viinamarjade juurtea on atoopilise dermatiidi ja psoriaasi kasulikuks raviks.

Pehme nõges on toitvat taimeteed, mis toetab tervislikku nahka, peanahka ja juukseid, vastavalt peaspetsialisti Susan Weedile. Seda peetakse seedetrakti põletikuvastaseks ning selle rikkalikuks vitamiinide ja mineraalide sisalduseks – sealhulgas enamikule B-vitamiinidele, K-vitamiinidele, seleenile, tsingile, kroomile ja boorile – ning puhastavad nahka, samuti annavad tihedat toitu Palju teisi kehasüsteeme. Neid lehtede teed peetakse samuti vere puhastajaks, mis tähendab, et see aitab puhastada toksiinide rakke, puhastades nahka protsessis. Kuigi värsketes urtikaalides on kemikaal, mis põhjustab naha puudutamisel urtikaarse lööbe, ärge kartke kuivatatud sordist, mida leiad oma tervise toidupoest – see ei hammusta, vaid see pakendab üsna meditsiinilise perforatsiooni!

Burdock puhastab teie süsteemi

Calendula kasulik mõju

Oregon Grape Works on seedetrakt

Ära karda kurkust