Kuidas toime tulla eakate ema hooldamisega

Paljud beebibromaanid leiavad end eakate vanemate eest hoolitsemisel, mis võib tekitada rahalisi, emotsionaalseid ja füüsilisi probleeme, vastavalt ettevõtte vanemate eluküsimustega tegeleva ettevõtte “A koht emale” töötajatele. Eakad vanemad ja nende hoolduskaaslased leiavad tihti rollide tagasipööramist, mis on väljakutseteks ja rahuldust pakkuvad, eriti kui eakad vanemad ei saa üksinda elada.

Ema hoolitsemine

Eakamatel emadel on sageli raske rolli tagasipöördumist vastu võtta, kui laps peab vanemate eest hoolitsema. Isegi kui teie suhe on suhteliselt lihtne täiskasvanute aastate jooksul, kui te saate hooldajana, ei pruugi see sobida teie või ema jaoks mugavalt vastavalt “Huffington Posti” artiklile pealkirjaga “15 võimalust hoida enesekindlat hoolitsust Eakate vanemate jaoks. “Laske oma ema otsustada, kui saate, näiteks kui lõunasöögile minna või kuidas teiega koos aega veeta. Nõus, et tema otsuste langetamine, näiteks kas ta suudab oma rahalisi vahendeid ohutult juhtida või käituda, võib tema vihaseks muuta. Kui ta ei ole tänulik kogu selle eest, mis te selle eest teete, võta see sammult – te pole arvatavasti täiesti tänulik tema hoolduse eest, kui olite noorem.

Hooldaja emotsioonid

Paljud täiskasvanud lapsed, kes hoolitsevad eakate vanemate eest, tunnevad süüdi, on meditsiinitööstuse doktor Suzanne Koven, MD, kes on sisearsti esmatasandi arsti arst, artiklis Boston Globe artiklis “Eakate vanemate eest hoolitsemise süü”. Te võite tunda end süüdi, et saate Ärge külastage nii tihti kui soovite, kui ema ei ela koos sinuga või tunne end süüdi, kui kaotad temaga kannatlikkust, kui ta seda teeb. Võib ka tunda end süüdi, sest sa ei saa tagasi oma ema tervist, pereliikmeid ja sõpru, kellega ta ebaõnnestub või lubab talle iseseisvuse, mida ta meeleheitlikult tahab. Teie ema vähene tervis võib põhjustada muret oma tulevase languse pärast ja kuidas hakkama hakkama, kui olete tema positsioonis. Räägi hea sõbra või nõustajaga, et aidata teil oma tundeid sorteerida, kui tunnete end üleval. Hoolitse enda eest, et saaksite hoolitseda ema eest.

Laadi jagamine

California San Francisco ülikooli andmetel peab väga sageli võtma vanemate vanemate eest esmajärjekorras vastutust. Kuigi iga pereliige ei pruugi olla võimeline võtma endale olulist rolli, paluge oma õdedel ja vendlustel sisestada ema hoolduse eri tahke. Üks teie seast võib juhtida rahalisi vahendeid, samas kui teine ​​pakub hooldusteenust või külastab korrapäraselt hooldusasutuses, kus ema peab elama, vihjab “Huffington Posti” artikli pealkirjaga “Team Mom: Boomers peavad tegema koostööd nende vanemate eest hoolitsemiseks”. Lisage emad ka nendes otsustes. Hankige oma meditsiinipersonali sissekanne ja andke neile teada, kui näete terviseprobleemide vähenemise märke.

Täpsem planeerimine

Jälgige tervishoiu otsuste ettevalmistamist, näiteks kaugelearenenud juhiseid, mis annavad teile teada, mida ema soovib elutoetuse või matusekorralduse osas. Kui rahalised vahendid on pingelised ja emal on elukindlustus, uurige elukindlustushüvitiste poliitikat, mis võib rahaliselt ema hooldust aidata, pakub New York Timesi artiklit pealkirjaga “Uus viis pikaajalise hooldustasu maksmiseks.” Täiustatud planeerimine Võib säästa teie raha, perekondlikke erimeelsusi ja ebakindlust, kui aeg saabub siis, kui ei saa enam ema hoolitseda või kui ta sureb.