Kuidas küpsetada

Nagu enamik koorikartikleid, teevad periwinkles teie tööd nende pakutavate suurepäraste bitite jaoks. Kuid sööki on väärt jõupingutusi, sest need väikesed teod on hea valkude, vase ja tsingi allikas. Neid on ka kerge seedeelundil võrreldes munade, kaladega ja lihaga. Serveerige neid kergeköögiga või küpsetage neid pärast küpsetamist ning lisage see maitsekas salatile tervislikus rohelises voodis.

Lihtne suupiste

Loputage küünlaid põhjalikult nende puhastamiseks.

Suur õlitus

Asetage need 3 kuni 5 minutiks keeva veega ja eemaldage see kohe.

Tõmmake see koorest välja, tõmmake liha pinaga või paelaga. Lisage maitsega küüslauguvõi.

Kaanel 2 lbs. Varblastest veega ja segage 1 tassi köömnepuru. Valage vett umbes 30 minuti jooksul, säilitades nii suurema koguse maisitärklise kui võimalik. Katke need värske veega ja laske veel 30 minutit libistada. Siis tühjendage need.

Kata neid veega ja 2 spl. Äädikat keskmises kastmes. Pärast nende keetmist pannakse kuumus madalamale ja lastakse keetma umbes 15 minutit või seni, kuni liha kleepub korpusest tihvtiga.

Sulata võileib eraldi kastrulis ja segage hakitud küüslaugust supilusikatäis. Laske seda umbes 5 minutit küpsetada aeg-ajalt segades.

Tühjendage teod ja laske neid piisavalt küüslauguvõiks, et anda neile kerge kattekiht. Serveerige see järelejäänud või kastmega.