Kuidas bipapmasin töötab?

Obstruktiivse uneapnoe diagnoosiga inimesed, OAS, harva saavad öösel magada. Kui lõõgastuvad kõri seljajalgsed lihased, võivad ülemised hingamisteed inspiratsiooni ajal kitsendada või kokku kukkuda. Närbumine, millele järgneb hingamisteede kokkuvarisemine, põhjustab vahelduvaid hingamispausi, mida tuntakse apnoena. Kui pausid on piisavalt pikad või piisavalt sagedased, ajul on hapnikust ilmajätmine ja see annab märku, et keha köhib, hingeldab või hingeldab, et hingamistsükkel uuesti käivitada. Mayo kliiniku järgi võib inimene äratada ja jätkata normaalset hingamist, ainult tsükli kordamist. Bilevel positiivne hingamisteede rõhk või BiPAP-masin võib seda düsfunktsionaalset une tsüklit tõhusalt peatada.

Identifitseerimine

Kuigi paljud inimesed tunnevad CPAP-i või pidevat positiivset hingamisteede rõhku masinatel, on BiPAP-ravi vähem tuntud. Mõlemal masinatel on programmeeritav seade, mis surub kokku maski ja masina ühendamiseks õhku, maski, peakatet, mis kinnitub näole ja torudele. BiPAP-masin tagab suruõhu CPAP-seadme järgi, kuid sellel on kaks erinevat survet.

Funktsioonid

BiPAP-masinad on programmeeritud õhu sisestamiseks rõhu all või IPAP-sse, kui inimene sisse hingab maski ja torude kaudu. Kui inimene hingeldab, tunneb BiPAP üksus muutust ja lülitab madalama väljahingamisrõhu või EPAP-i vastavalt Emedicini andmetele. Ülemine hingamisteede kaudu püsiva muutuva resistentsuse tagamiseks takistab BiPAP-i kasutamine hingamisteede kokkuvarisemist, mis põhjustab norskamist ja apnoe.

Kaalutlused

Inimesed, kes kasutavad CPAP-i, peavad hankuma eelnevalt programmeeritud seadetest pideva resistentsuse vastu, kuid need, kes kasutavad BiPAP-tehnoloogiat, ei pea töötama nii madalate EPAP-idega väljahingamisel. Maya kliinik ütleb, et inimesed, kellel on märkimisväärne hingamisteede haigus või kes ei suuda aktiveerida CPAP-i pidevat rõhku, võivad olla BiPAP-ravi suhtes mugavamad.

Kasu

BiPAPi kasutajad hindavad normaalset unetsüklit, mis on katkematult seotud apnoe ja norskimisega, ja nende voodipartneritel on ka parem ööd uni. Inimesed, kes kasutavad BiPAP masinaid, ütlevad, et nad on rohkem hoiatavad, vähem uimased, tootlikumad ja paremini meeleolu päevaajal. Lisaks sellele, MedlinePlus aruanded, need inimesed ütlevad oma kontsentratsiooni ja mälu oskusi parandada BiPAP ravi. Ravimata OAS võib põhjustada kõrget vererõhku, insuldi, südame-veresoonkonna haigusi ja isegi surma. Vastavalt Ameerika suuõõne- ja lihasfarakteriside kirurgide ühingule vähendab BiPAP-ravi pikaajalisi riske.

Näpunäited

Uute BiPAP-kasutajate jaoks on aega, et nad tunneksid end mugavalt õhukompressori helidega, maski ja peakatete tunnetega ning masinaga silma peal. Mayo Clinic soovitab inimestel teha koostööd arsti või une hooldusfirmaga, et saada BiPAP-i parim võimalikult sobiv ja mugavam lahendus.