Kui palju treeningu nädalas piisab?

Füüsiline aktiivsus on hea tervise säilitamiseks eluliselt tähtis. Teie südamepumpamise tugevdamine tugevdab südame lihaseid ja parandab teie kopsufunktsiooni, vähendades teie südamehaiguste ja teiste rasvumusega seotud haigusseisundite ohtu. Kuid peate hüvesid saama piisavalt füüsilist tegevust. Kui palju teie kehalist kasu sõltub teie vanusest ja isiklikust tervislikust seisundist.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused soovitavad, et vanuses 6 kuni 17 saavad päevas vähemalt üks tund kehalist aktiivsust. See võib tuleneda erinevatest allikatest, sealhulgas kooli süvendist, pärast õhtusööki jalutama minna, sporti mängima või tantsuklassi võtma. Kuigi mõõdukas füüsiline aktiivsus on lastele kasulik, peaks laps aktiivselt kehaliselt tegelema vähemalt kolm päeva nädalas. Vaimne füüsiline tegevus hõlmab töötamist kohas, kus teie laps on pisut hingetõmmisest, kuid võib siiski jätkata vestlust. Teised harjutused, mis peaksid olema teie lapse nädala osaks, hõlmavad lihaseid suurendavaid tegevusi, nagu pushups, situps, vasika tõus või tricepsi langus. Need harjutused aitavad tugevdada teie lapse lihaseid ja kasvavaid luusid.

18-64-aastased saavad valida, mis intensiivsust nad kasutavad, mis võib kindlaks määrata, kui palju nad peaksid igal nädalal kasutama. Üks võimalus, mida soovitab CDC, on võtta kaks ja pool tundi mõõdukat treeningut pluss kaks jõutreeningut nädalas. Kui te eelistate intensiivsemat harjutust või lühikest aega, siis võta vähemalt üks tund ja 15 minutit intensiivne harjutus ning osalege lihaste ülesehitamisel kaks korda nädalas. Mõõduka kasutamise näide on ujumine kiires tempos, jooksmine on jõuline harjutus. Te ei pea seda 30-minutilise või ühetunnise ajaplokiga tegema. Selle asemel võite kulutada 15 minutit hommikul, pärastlõunal ja öösel, kasutades tavapäraseid treeninguid.

Kui teil on 65-aastane või vanem ja neil ei ole raskusi tervisega, mis võiksid mõjutada teie võimet harjutada, soovitab CDC vähemalt nädalavahetusega vähemalt kaks ja pool tundi mõõdukat aktiivsust või üks tund ja 15 minutit intensiivset treenimist. Kuigi need on samad soovitused kui täiskasvanutel vanuses 18-64, määratleb CDC jõulise kehalise aktiivsuse vanematele täiskasvanutele veidi teisiti. Tegevusi, nagu sörkimine, võib pidada jõuliseks vanematele täiskasvanutele ja mõõdukas harjutus võib hõlmata aia või muru niitmiseks. Ärge unustage, et võtaksite jõutreeninguid. Saamaks kasu, peaksite tegema vähemalt kaks seanssi nädalas.

CDC soovitused on mõeldud neile, kes tervislikke seisundeid ei raskendavad. Näiteks peaksid rasedad naised jätkama kehalist kasvu, kuid nad ei pruugi olla võimelised oma raseduse lõppedes jõuliselt kasutama. Teine näide on südamehaigused, kellel võib olla vaja korrigeerida intensiivsust ja kasutamise kestust nende ainulaadsete tervislikel tingimustel. Kui te ei tea, kuidas teie soovitused mõjutavad teid, konsulteerige oma arstiga.

Soovitused lastele

Soovitused täiskasvanutele

Soovitused vanematele täiskasvanutele

Kaalutlused