Kui palju ma peaksin hüppama päevas?

Jumpingutross on efektiivne kalorite põletamiseks ja kardiovaskulaarse vastupidavuse parandamiseks. Summa, mida peaksite päevas hüppama, sõltub teie eesmärkidest ja sobivuse tasemest. Keskmine inimene, kes lihtsalt püüab sobida, võib vaja minna ainult 10 minutit päevas. Teisest küljest võib sportlane, kes püüab parandada vastupidavust ja südame-veresoonkonna võimekust, võib-olla vaja hüpata üle 30 minuti päevas.

Fitness taset

Teie sobivusaste määrab, kui palju te päevas saate hüpet kerida. Selleks, et vältida ülemääraseid vigastusi, nagu põsed, või akselli kõõlusepõletikku, peaksite hüppama ainult maksimaalse aja jooksul. Algaja, kes hakkab lihtsalt hüpata köis, peaks ainult hüppama kõige rohkem 10 minutit päevas. Keskmine isik, kes on viimase kuue kuu jooksul hüppas üsna järjepidevalt, võib hüppada kuni 30 minutit päevas. Kõrgtasemel isikul või sportlaneel ei ole piiri, sest nende keha kasutatakse suure mõjuga ülesannete jaoks.

Kalorite eesmärgid

Kui palju te hüppate, sõltub ka see, kui palju kaloreid soovite põletada. Kui soovite põleda vaid 100 või 200 kalorit päevas, siis peaksite 10 minuti jooksul hüppama mugavalt raskelt. Kui soovite põletada kuni 350 kalorit päevas, siis hüppenöör 20 minutit keerulises tempos. Kui soovite põletada suurel hulgal kaloreid, rohkem kui 500, siis hüpata kiiremini vähemalt 40 minutit. Hõõguvatel tempos hüppamise tunnis põletakse kuni 750 kalorit. Sellegipoolest on selle pikkusega hüpped väga keerukad ning neid peaks proovima ainult hästi kogenud sportlased.

Kardiovaskulaarsed eesmärgid

Jumpingute köis on aeroobne aktiivsus ning parandab kardiovaskulaarset toimet ja vastupidavust. Aeroobsed harjutused on kogu tegevuse jooksul levitanud vähe või üldse mitte. Et parandada oma südame-veresoonkonna toimivust ja efektiivsust, peaksite tegema lühikesi suure intensiivsusega hüpped ja pika püsiva hüpped. Lühikeste purunemiste puhul on vaja rohkem hapnikku ja seega suurendada hapniku hulka, mida võite võtta ühe õhupuuduse ajal, mida nimetatakse ka VO2 maksimaalseks. Teiselt poolt parandab pikk püsiv hüpped tänu sellele, kui tõhusalt teie keha hapniku jõuab teie lihasesse.

Endurance / võimsuse eesmärgid

Jumping köis võib ehitada nii vastupidavust kui ka jõudu. Et keskenduda vastupidavuse suurendamisele, peaksite pika aja jooksul hüppama pidevalt. Sa peaksid hüppama vähemalt 20 minutit päevas, kui sa ei ole algaja, sel juhul piisab 10-minutist hüppamisest päevas. Võimsuse jaoks hüppake köis nii kiiresti kui võimalik, lühikeseks ajaks, mis kestab vaid 30 sekundit minutist. Puhke üks kuni kaks minutit intervallide vahele. Kui olete algaja, tehke seda ainult viis minutit. Kui olete vahepealne, tehke seda kõige rohkem 15 minutiga. Sportlased või arenenud isikud peaksid seda harjutust tegema kõige rohkem 30 minutiga.