Kui kaua peaksite laekumisi ja arveid hoida?

Raamatud võivad kokku panna ja viia segadusse ja häirida. Kuigi see võib ahvatleda kogu prügi, võib selline lähenemine viia kalli tulemusi. Teisalt on paljudel inimestel palju rohkem paberimajandeid kui vaja või hoitakse neid kauem kui vaja. Teades, mida hoida ja mida visata võib säästa aega ja raha.

Igavesti

Mõned dokumendid, mida peaksite igavesti hoidma. Hoidke laekumisi, mida saate suuremate ostude jaoks, näiteks ehted, antiikesemed, autod ja kogumisobjektid. Kui soovite, et need kaubad oleksid kadunud, varastatud või kahjustatud, on teil vaja kviitungi, et tõendada eseme ostuhinda. Kviitungi pidamine kiirendab kindlustusnõudlust. Samuti peate pidama sissetulekuid, mis tõendavad sissemakseid mahaarvamisele mittekuuluvas vanaduskontol, näiteks Rothi üksikisiku pensionikontole. See paberitöö tõendab, et olete juba tasunud maksu, mis võib olla vajalik, kui on aeg tühistamist teha.

3 kuni 7 aastat

Hoidke kinnipidamisi, mis toetavad mahaarvamisi kolme kuni seitsme aasta jooksul. Sisemine tuludokument saab kontrollida oma tagasipöördumist juhuslikult kuni kolm aastat pärast esitamiskuupäeva või kui arvatakse, et olete teinud vea. See tähtaeg kestab kuus aastat, kui see arvab, et te ei andnud 25% või enam sissetulekut vähemateks. Hoidke laekumisi või krediitkaardi väljavõtteid, mis tõendavad heategevuslike annetuste, kulude ja muude mahaarvamiste vähemalt kolm aastat. Kui teil on füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise tulu, hoidke neid seitse aastat.

1 aasta või vähem

Kuna enamik kindlustuspoliisid, nagu näiteks kodus, autos ja elus, uuendavad igal aastal, säilitavad need arveid kuni poliiside uuendamiseni. Kui uus poliitika saab, saate vana ära hävitada. Tasulised kommunaalmaksed saab pärast aasta möödumist kõrvale heita; teil on vaja hoida ainult ATM-i ja deebetkaarditulusid, kuni olete oma pangaväljavõtte sobitanud. Sama kehtib ka teie krediitkaardiga tehtud ostude laekumise kohta; kui saate deklaratsiooni ja kontrollib makse, võidakse kviitung tühistada. Krediitkaardi väljavõtte saate tühistada, kui makse on kinnitatud järgmises avalduses. Kui aga mis tahes tasu on ette nähtud maksude mahaarvamiseks ette nähtud sissemaksete või kulude katmiseks, peaksite säilitama avalduse või originaaldokviitungi kolme kuni seitsme aasta tagant. Pange oma palgakomplektid välja, kuni need vastavad teie aasta W-2 vormile.

Erinevad

Hoidke garantiisid hõlmavate kaubaartiklite, näiteks suurte seadmete puhul laekumisi, kuni garantii kehtivus lõpeb. Säilitage oma sõidukite pealkiri nii kaua, kui olete selle omanik; elamumajandusarvestust, eriti parandusi näitavaid laekumisi, tuleks hoida niikaua, kuni oma kodu on, pluss kuus aastat. Kapitali kulu ja sellega kaasnevad maksud saate vähendada, kirjeldades parandusi koos nende kulude tõendamisega.

Kasutamata laekumised ja arveid

Tükeldatud laekumised ja arveid nende ärakasutamisel, et aidata identiteedivarguse vähendamist. Teie krediitkaart ja pangaväljavõtted näitavad teie kontonumbreid. Kui see kukub valesse käesse, võite näha loata tasusid või väljavõtteid.