Juuste kasvu täiendused ja pillid Indias

Ravimid on India suurteks äriettevõteteks, kus patendiga seotud lahked seadused aitasid riigil geneeriliste ravimite üheks juhiks. Sageli ettekirjutatud ravimite üldised versioonid on internetis laialdaselt saadaval väiksema hinnaga ja retsepti ei vaja. Nende seas on finasteriidi geneerilised variandid, juuksekadude juhtiv retseptiravim. Ärge kunagi võtke retseptita ravimeid, konsulteerige arstiga.

Narkootikumide patendid Indias

India majanduse elavdamiseks püüdis peaminister Indira Ghandi 1970. aastal muuta India ravimite patendiõigust 1970. aastal, nii et patendid hõlmaksid ainult retseptiravimite tegemise protsessi, mitte ravimit ise. See tõi kaasa arvukad India ettevõtted, kes müüvad Ameerika Ühendriikides valmistatud ravimeid. Alates 2005. aasta patendiseadusega nõustus India järgima Maailma Kaubandusorganisatsiooni kehtestatud suuniseid uimastialaste patentide kohta, kuid 2005. aasta seaduse mitmed sätted võimaldasid riigil veel geneerilisi ravimeid. Üks säte on see, et enne 1995. aastat patenteeritud ravimid ei olnud kaitstud, nii et geneerilisi ravimeid juuste väljalangemise jaoks toodetakse endiselt.

Finasteriid

Finasteriid on Propecia aktiivne koostisosa, mis on enimmüüdud retseptiravim juuste väljalangemise jaoks. Propecia tootja Merck väidab, et pärast viieaastast ravi on 90 protsenti meestest kas juuksekarva välja tõmmata või täiendavat juuste väljalangemist. India tootjatel on saadaval mitu Propecia üldist versiooni. Cipla turustab oma 1 mg finasteriidi tablette Finpecia nime all, samal ajal kui Dr Reddy’s Laboratories müüb oma 1 mg finasteriidi tablette nimetusega Finax. Mõlemad ettevõtted teevad ka 5 mg finasteriidi tablette ja soovitavad raha jagamiseks jagada tabletid neljaks osaks. Cipla 5 mg tablett nimetatakse Fincariks ja dr Reddy on Finast. Teine India ettevõte Samarth Pharma müüb 5 mg finasteriidi tableti nimega Fistide.

Dutasteriid

Dutasteriid ei ole FDA heaks kiidetud juuste väljalangemise jaoks, kuid mõned uuringud on näidanud, et meessoost kiilaspäisuse ravimisel on finasteriid tõhusam. Uuring, mis ilmus Ameerika Dermatoloogiaakadeemia ajakirja 2006. aasta juuni väljaandes, jõudis järeldusele, et dutasteriid oli efektiivsem kui finasteriid pärast 12 nädalat ja 24 nädalat. Dutasteriidi müüakse Ameerika Ühendriikides Avodart nime all ja seda teevad mitmed India ettevõtted, sealhulgas Dr Reddy’s, kes müüb 5 mg tablette Dutas ja Cipla, kes toodab Duprost’i. Ranbaxy turustab ka 5 mg dutasteriidi tablette nagu Dutagen.

Ohutus

Kuna USA Toidu- ja Ravimiamet või FDA ei reguleeri Indias toodetud geneerilisi ravimeid, on ohutus ja tõhusus murettekitav. Varem on FDA avaldanud hoiatusi India ravimitootjatele, nagu näiteks Ranbaxy, kvaliteedikontrolli ja tootmistegevuse halva kvaliteedi eest. Enne mis tahes uimastiravi käivitamist või soovitud ravimi üldise versiooni muutmist rääkige oma arstiga.