Soe ja hapukasupp külmavärinad

Ükski ravim ei suuda külma ravida, kuid mõnedel toitudel on omadused, mis võivad leevendada mõnede inimeste sümptomeid. Hiina kuum ja happesupp võib olla üks neist, ütleb “Daily Herald” kirjanik M. Eileen Brown, kuigi ei ole ühtegi kindlat teaduslikku tõendusmaterjali, mis võiks seda otseselt seostada külma ravina või püsivalt tõhusa meetodina külmade sümptomite vähendamiseks. Supid sisaldab traditsiooniliselt kanafilee sealiha, seeni ja tofu, mis on maitsestatud tšillipipra, küüslaugu, ingveri, sibulaga ja äädika abil, seejärel paksendatakse pekstud munadega ja maisitärklisega.

Võib vähendada põletikulist vastust

Tavaline kuuma ja hapu suppi retsepti, mis teenindab nelja kuni kaheksa inimest, sisaldab umbes 4 tassi kana puljongit või kanget. Meditsiinilises ajakirjas “Rindkere” 2000. aastal ilmunud uuring näitas, et kana supid, köögiviljad, maitseained ja puljong, mis on sarnane kuuma ja happesuppuga kasutatava puljongiga, pärsivad laboris valgete vereliblede liikumist või Neutrofiilid, mis põhjustavad põletikku. Põletik põhjustab paljusid sümptomeid, mis on seotud külmetushaigustega, nagu näiteks lima ja köha. Uurijad väitsid, et kana supp ja muud sarnased supid võivad vähendada külmade sümptomite raskust, kuigi on vajalik uuringuid inimestel. Lisaks pole teada, kas kuum ja happesupp mõjutab neutrofiilide toimet täpselt samal viisil.

Võib aidata selgeid sinusid

Sinusus, millega kaasnevad siinuse peavalud ja kinnine nina, on tavaline külmetusnäht. Vastavalt Harvardi tervise väljaandele on kaks võimalust sinususe täitematerjalide leevendamiseks hõlmata suures koguses vedeliku ja sissehingamise auru mitu korda päevas üle kuuma vedeliku ülemise osa. Mõlemad aitavad lahti kogunenud lima, mis võimaldab teil kergemini välja saata, ja mõlemad võivad olla kaetud kuuma ja hapupiima kaussiga. Koos supiiliga juua vett ja muid selgeid vedelikke.

Kaasa Peppers kui dekongestantide alternatiiv

Kuigi kommertsiaalselt kättesaadavad külmetusained, mis sisaldavad dekongestante, nagu fenüülefriin või pseudoefedriin, võivad olla efektiivsed, võivad nad suurendada ka teie südame löögisagedust, tõsta vererõhku ja põhjustada ärevust ja ergastust. Nende kõrvaltoimete vältimiseks proovige sooja pipraga või kuuma pipraga kastmega sooja ja hapu suppi. Peppers sisaldavad kapsaitsiini, ühendit, mis seondub naha, nina ja suu kuumustundlike valu retseptoritega. Kui te tarbite kapsaitsiini, tekitab teie keha rohkem lima, leevendatakse olemasolevat lima ja muudab selle hõlpsamaks kõrvaldamiseks. Kuigi see looduslik pehmendav toime ei suuda teie külma ravida, võib see aidata teil hõlpsamini hingata, vähendada sinusurvet ja valu ning vähendada infektsioonide tekke riski liigse lima tekkimisel.

Kuuma ja hapupiima ettevalmistamine külma jaoks

Tõenäoliselt ei hakka teid pakkima kuuma ja hapupiima partii, kui te alla tulite. Tellimine on valik, kuid teie supi koostisosade ja toitainesisalduse parima juhtimise tagamiseks tehke seda õigel ajal. Valmistage supp vähese naatriumipuljongiga ja lisandite valikuga, jahutage hoolikalt ja külmutage portsjoni suurus märgistatud õhukindlates mahutites või plastikust suletavates külmutuskottides. See võib jääda külmutusseadmesse kahe kuni kolme kuu jooksul. Kui tunnete külma arengut, sulatage supp külmikus üleöö, mikrolaineahjus või asetades konteineri või kotti jahedasse vette, muutes vett iga 30 minuti järel, kuni see sulatatakse. Küpseta ja sööge supp kohe.