Kuidas saada lööklaine kõvenema

Paljud inimesed tunnevad, et nad teevad omatehtud viltusi, kuid šokolaadikombineerimine ei pruugi ootuspäraselt osutuda, kui te ei lase uduseks korrektselt kõvastuda. Fudge muutub kooreks, kui seda pekstakse ja siis hakkab see toiduvalmistamise ajal seadistama, kuid küpsetusprotsess ei ole täielik, kui võtad ahju välja. Kui te ei luba udus korrektselt kõveneda, võib šokolaad kristalluda või jääda vedelas olekus.

Küpsetage oma valiku retsepti järgi. Peaaegu kõik retseptid nõuavad, et ahju või ahjuküpsetust kuumutatakse, sageli keemistemperatuuril.

Kui keetmine on lõpetatud, eemaldage soojendus, kui see on tehtud, ja laske jahtuda kuni umbes 110 või 120 kraadi Fahrenheiti kraadini. Jäta fudge häirimata, ainult aeg-ajalt kontrollides fudge täpse temperatuuri koos kompvekteromeetriga.

Peale fudge jahutamist lööge puidust või silikooniga lusikaga. Kui te ei lase vuugil piisavalt jahtuda, siis lööb hõõgumine kõvastumisele palju kauem aega. Hoidke peksmist, kuni see kaob läikivast tekstuurist ja hakkab paksemaks muutuma.

Vala võlts suletavale võileibile.

Kergutage kääbust käega, kuni see jõuab soovitud tekstuurini. Kui teid liiga pikkade võtete peksmiseks peate, peate võib-olla pikema aja mööduma. Mida rohkem teete, seda kiiremini saate ajastusse, kui võltsimine kaussist pannile üle viia.