Kuidas enneaegne beebi välja näeb?

Enamik oodatavaid vanemaid ei unista oma beebi enneaegset sündimist, kuid see esinemine on reaalsuseks paljudele. Enneaegseid lapsi on nende varase saabumise tõttu võimalik terviseprobleemide tekkeks nii sündimisel kui ka hiljem elus. Paljud vanemad ootamatult seisavad silmitsi ajaga, kui nende enneaegne laps peab haiglas kasvama ja taastuma, ilma et oleks valmis seda kujutama. Enneaegne laps võib tunduvalt erineda täiskasvanuna sündinud lastest.

Enneaegne

Tüüpiline rasedus on umbes 40 nädala pikkune ja enneaegne laps on sündinud enne 37-nädalast rasedust. March Dimesi fondi andmetel sünnib igal aastal rohkem kui pool miljonit enneaegset last, kusjuures üle 70 protsendi jõuab 34-36 nädala vanuseni. Vähem kui 1 protsenti väikelastest sündinud enne 28 nädala.

Nahk

Mida varem sündis laps, seda silmatorkavam on naha välimuse erinevus. Mitu nädalat varem sündinud lapsi on õhuke nahk, mis on läbipaistev. Nahk võib olla roosa ja läikiv ning veenid on nähtavad pinna all. Enneaegseid lapsi on ka peent, pehmed juuksed, mis katavad nende keha. Seda nimetatakse lanugot ja see esineb emakas, kuid tavaliselt kaob enne täiskasvanud lapse sündimist.

Kaal

Enneaegsed lapsed kaaluvad vähem, sest neil ei ole enam emakal kasvatamiseks aega. Sel põhjusel on need väikesed ja sageli kaaluvad vähem kui viis naela. Enneaegseid lapsi ei ole pruun rasv, mis on sünteetilise isolatsiooni allikas. Need lapsed ei suuda oma temperatuuri reguleerida ega kuumeneda. Pruuni rasva puudumine aitab kaasa ka enneaegse beebi väikesele ja õhukesele välimusele.

Tegevus

Kuna enneaegne laps on väike ja vähearenenud, ei ole tal nii jõuline kui täiskasvanud last. Enneaegne laps on nõrga nutma ja vähem energiat tegevuste jaoks. Ta võib magada enamus ajast ja isegi mitte ärgata sööma. Tema lihaste toon võib olla vaene ja tema käed ja jalad ilmuvad floppi. Lihase tugevus ja suurenenud energia arenevad, kui ta kasvab.

Varustus

Enneaegne laps võib vajada meditsiiniseadmete abi, et aidata hingata ja reguleerida oma toitumist. Tal võib olla toiduga raskusi ja nad peavad võtma toitu toru kaudu, mis siseneb nina kaudu ja lõpeb maos. Rinnapiim pumbatakse perioodiliselt läbi selle toru toitmiseks, kuid kui seda ei kasutata, jääb see näole kinni. Hingamisraskustega laps võib vajada ventilatsiooni, mis hõlmab toru, mis siseneb suhu ja kinnitatakse kohale. Toru on ühendatud masinaga, mis surub hingamise hõlbustamiseks väikeses koguses hapnikuga rikastatud õhku otse kopsudesse.