Elektrolüütide asendamine maratoni väljaõppe jaoks

Maratoni jooksjad on vastupidav sportlased, kellel on töötamise ajal märkimisväärne higistamine. Higi koosneb nii vett kui ka sooli. Tuntud ka kui elektrolüüdid, on need soolad kehalise rakkude tasakaalu säilitamiseks vajalikud. Sellepärast peavad vastupidavuse sportlased mitte ainult asendama kadunud vett, vaid ka higistamisega kaotatud elektrolüüte. Selle saavutamiseks looge enne maratoni, selle ajal ja pärast seda hüdratsioonikava.

Ärahoidmine

Sarnaselt ettevalmistustega võite sagedasti käituda, saate valmistuda elektrolüüdi kadudeks. Vähendage oma naatriumisisaldust, vähendades oma üldist naatriumisisaldust oma igapäevases dieedis. See aitab teie kehal aklimatiseerida vähem naatriumi. Teine meetod on kuumade temperatuuride treenimine, mis aitab teie keha paremini soojeneda ja aitab teil higistada vähem.

Asendamisvalikud

Kui sõidate maratonil, peate looma elektrolüütide asendamise strateegia. Saadaval on erinevad elektrolüütide vahetamise võimalused. Näidete hulka kuuluvad spordijoogid, mis sisaldavad dehüdratsiooni vältimiseks nii elektrolüüte kui ka vett. Geelid on saadaval ka väikestes kottides ja sisaldavad kontsentreeritud koguses elektrolüüte. Elektrolüütide väljavahetamiseks võib kasutada ka ubade ubade. Saate süüa toiduvärvi ja naatriumit sisaldavaid toite, nagu näiteks kringlid, banaanid ja loomakülmikud. Parima elektrolüütide väljavahetamise valimisel kaaluge kaasaskantavust ja seda, mis on kõige lihtsam, kui soovite võistluspäeval kaasa võtta.

Sagedus

Maratoni jooksjad ja koolitussõidutajad Gary ja Ellen Bloome soovitavad jootmist ühe tassi elektrolüütlit sisaldava juua iga 30 minuti jooksul võistluse ajal. Treenige oma valitud elektrolüütide vahetamise joogiga, et see oleks piisav, et asendada oma kadusid. Kui kasutate elektrolüüti või süsivesikuid sisaldavad geelpakendeid, pakuvad Bloomsi tarbimist iga nelja kuni kuus miili. Kui kasutate elektrolüütide asendamiseks toitu või baari, murra see väikesteks tükkideks ja tarbige seda iga 20-30 minuti järel.

Sümptomid

Kui te ei võta maratoni jooksul piisavalt elektrolüüte, teeb keha tööd kaotatud soolade kompenseerimiseks mõnda aega. Kuid kui teie vere naatriumisisaldus langetab kehasse sobivat taset allapoole, võib teil esineda kõrvaltoimeid. Nendeks on peavalu, lihaste krambid või nõrkus, vastavalt Ultra Cycling, kes on pühendunud vastupidavuse sportlastele. Samuti võite tunda hajutatuna. Neid sümptomeid võib eksitada tavapärastel juhtudel, mis kaasnevad maratoni jooksmisega. Siiski on oluline, et te kuulate oma keha ja teaksite neist sümptomitest ja sellest, kuidas need võivad olla seotud elektrolüütide kadudega.