Mooruspuude tervisega seotud eelised

Vastavalt artiklile, mille on välja andnud Purdue ülikooli uute kultuuride ja taimekeskuste keskus, on paljudel juhtudel põlisrahvaste rahvameditsiinis palju erinevaid mürgiseid haigusi ravida. Kuigi hauakoorte meditsiinilised eelised nõuavad täiendavat uurimist, on nende muljetavaldav toitumisprofiil kindlasti mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid. Iga tassi toores moormestik sisaldab vaid 60 kalorit, nii et need sobivad kehakaalu langetamiseks ja kalorsusega juhitavateks toitumisteks ning need on varustatud kasulike toitainetega, mida teie keha vajab.

Süsivesikud moodustavad moorijaamade kalorsusega ligikaudu 90% ja iga marjade serveerimine sisaldab 13,7 grammi süsivesikuid, sealhulgas 11,3 grammi looduslikku suhkrut. Teie keha muudab selle suhkru glükoosiks, mis on teie rakkude jaoks energiaallikas. Iga moorpuu serveering pakub ka 2,4 grammi kiudaineid, mis on 10 protsenti soovitatavast kiust naistele ja 6 protsenti meeste jaoks. See kiud pakub mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid: see parandab teie keha kontrolli vere suhkrusisalduse üle, tõuseb kõhtu pärast sööki, et edendada täiuslikkust ja lühendab teie väljaheid, et võidelda kõhukinnisuse vastu.

Muljuripuude kasu ka teie tervisele, suurendades raua tarbimist. Tassi mooruspuust sisaldab 2,6 milligrammi rauda, ​​mis on 32 protsenti igapäevasest raua tarbimisest soovitatav meestele ja 14 protsenti igapäevast tarbimist, mida soovitatakse naistele. Raud aitab tagada, et teie kudedel oleks juurdepääs hapnikule, mida nad vajavad. See mitte ainult ei aita hoida ja transportida hapnikku, vaid tunneb ka oma kudedes esinevat hapnikku, et tuvastada ohtlikult madal hapnikusisaldus. Raud juhib ka valgete vereliblede kasvu, mis suurendab teie immuunsüsteemi ja aitab vältida tüsistusi raseduse ajal.

Mõningad mooruspuuvilla eelised on tingitud nende vitamiini sisaldusest. Kobesedes leiduv C-vitamiin mängib kudede tugevuses olulist rolli, kuna see suurendab kõhre ja nahka vajaliku kollageeni sünteesi. Iga türkiine moorpuust sisaldab 51 milligrammi C-vitamiini, mis on 57 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest meestel ja 68 protsenti naistel. Marjade vitamiini K sisaldus aitab kaasa luukoe arengule ja aitab samuti kontrollida teie vere paksust, muutes vitamiiniks vajalikuks vere hüübimise. Mooruspuude serveering sisaldab 10,9 mikrogrammi K-vitamiini, mis vastab 9 protsenti ja 12 protsenti igapäevasest vitamiin K tarbimisest meestele ja naistele.

Lisage mooruspuitu oma dieedile ja saate kasu ka nende riboflaviini sisaldusest. Riboflaviin, mida nimetatakse ka vitamiiniks B-2, aitab kaitsta oma kudesid vabade radikaalide vastu, mis kahjustavad teie rakke ja aitavad kaasa vananemisele. Samuti toetab see hapnikutransporti, aidates teil teha punaseid vereliblesid ja aitab toidule energia muutmisel. Tassi mooruspuude tarbimine suurendab teie riboflaviini tarbimist 141 mikrogrammi võrra, mis on 13 protsenti soovitatavast päevasest naiste B-2 tarbimisest ja meestel 11 protsenti.

Tervislikud süsivesikud

Raud kõrge

Rikas vitamiinid C ​​ja K

Riboflaviini allikas