Kuidas hõivatud teismelised võivad kaalust alla võtta

Juggling kool, kodutöö, koolivälised tegevused ja ühiskondlik elu ei ole teismeliste jaoks lihtne ülesanne – ja see muudab vaba aja haruldaseks või olematuks. Hoolimata teie teismeliste kõhklevast ajakavast võib ta siiski edukalt saavutada terve kaalu. Praktiliste kehakaalu langetamise strateegiate kasutamine on suurepärane võimalus, et aidata hõivatud, ülekaalulised teismelised liikuda tervislikuma kehakaalu suunas.

Kalorite tarbimise keskendumine võib olla tüütu ja aeganõudev, kuid rohkem füüsilist aktiivsust on see, et isegi hõivatud teismelised sobivad oma igapäevase ajakavaga. 2008. aasta füüsilise aktiivsuse suunised ameeriklastele näitavad, et teismelised osalevad iga päev vähemalt 60-minutilise kehalise aktiivsusega, sealhulgas lihaste tugevdamise harjutusi kolm päeva või rohkem nädalas. Teismelised ei pea 60-minutilist täielikku seanssi korraga täitma. Nad saavad kasutada kogu päeva jooksul 10 või 20 minutit. Näiteks jalutage koolist ja sealt välja, tõstke raskusi 20 minutiga, sõitke sõpradega jalgrattaga, mängige korvpalli sõpradega või liituge spordimeeskonnaga.

Kuna puuviljad ja köögiviljad täidavad endiselt sageli vähe kaloreid, on need suurepärased võimalused kehakaalu langetavatele ülekaalulistele ülekaalulistele teismelistele. TeensHealth.org soovitab teismelistele saada vähemalt viis portsjonit puuvilju ja köögivilju või kokku 2,5 tassi päevas. TeensHealth.org märgib ka, et paljud eksperdid soovitavad, et teismelised tarbiksid igapäevaselt rohkem kui 2,5 tassi puuvilju ja köögivilju. Alustage valides puuvilja, köögiviljade või mõlemaid iga toidukorra ajal ja suupisteid päeva jooksul.

2008. aastal avaldatud “School Nursing Journal” avaldatud ülevaates leiti positiivset korrelatsiooni suhkru-magustatud joogi tarbimise suurenemise ja teismeliste rasvumise suurenemise vahel. Vesi, sooda, mahla, limonaadi, külma tee või muude suhkrute jookide asemel on vesi suurepärane võimalus teismelistele ülekaalulistele kaaludele liikuda. Joogivesi aitab enne sööki suurendada küllastust, muutes vähemal määral teismeliste toiduga üle süüa.

Magamamine – eelistatavalt kõrgekvaliteediline uni – prioriteediks on maksimaalne ülekaalulistele teismelistele võimalus saavutada tervislik kaal. Vastavalt 2007. aasta uuringule, mis on avaldatud “Noorte tervisekirjale”, on suurenenud uneaeg seotud täiskasvanute ja laste madalama kehamassiindeksiga ja une häired on seotud teismeliste suuremate kehamassiindeksitega. Teadlased, kes selle uuringu läbi viisid, ütlesid, et kui teismelised tavaliselt öösel kooliruumi õhtul ööbivad 7,6 tundi ööpäevas, vajavad nad sageli iga ööl 8,5 kuni 9,25 tundi magamist.

Suurendage füüsilist aktiivsust

Söö puuvilju ja köögitarbeid

Lõika suhkrujoogid

Hangi küllalt