Kerge küpsise sööt

Üks lihtsamaid kaši sööki kodus valmistamiseks on tainas. See tärklisaine sobib kasutamiseks lisandite jaoks, mis suletakse ja võtaksid säga. Kui olete loonud põhilise taina, lisage oma söödaks erinevad koostisosad ja vaadake, milline segu kõige paremini toimib.

Sigade käitumine

Siga on peamiselt alumine söötja ja tihtipeale elab musta veega. Suhteliselt nõrkade silmadega, kuid lõhnajuhtumi korral toetuvad säga nende pikkade vutidega, et oma toitu oma keskkonnas avastada. Mõistetavalt peavad säilma söödamaad eemaldama märkimisväärsel hulgal lõhna, et meelitada ümbritseva säga tähelepanu.

Põhilised koostisosad

Taina söödaks mõeldud põhikoostisosadeks on jahu ja vesi. See segu moodustab töökõlbliku ja vormitava taigna, mis hoiab kergesti kinni. Lõppenud tainas on aluseks erinevate lisandite lisamine, mis pakuvad teie söödale tekstuuri ja lõhnaainet. Proovige selle taina söödaga mitut erinevat formulatsiooni ja proovige neid kõiki, et näha, milline neist teie piirkonnas kõige paremini toimib.

Lisandid

Proovige segada soolaseid esemeid, näiteks jahvatatud vorsti, kuuma koeri, lõunat liha, peekonit, kana maksa, kala või isegi verd tainasse. Juust on säga jaoks eriti atraktiivne. Kasuta juustu, mis on kas mädanenud või on tugev lõhn. Proovige erinevaid maitseaineid või õlisid. Võimalikud valikud on küüslauk, kanepipari, karripulber, kalaõli, vaniljeekstrakt ja aniisõli. Lemmikloomatoidud, putukad, ussid ja isegi maapähklivõi või vahukommid võivad tekitada strekse kui siga söödaks. Proovige midagi, mis teie arvates meelitab siidrit tähelepanu.

Ettevalmistus

Väikeses koguses sibula sööda saamiseks pannakse segamisnõusse umbes 1 tassi universaalset jaht. Lisage aeglaselt vett, pidevalt segades, kuni jahu hakkab moodustama taina. Lisage oma lisaaineid. Lisage piisavalt, et lõhn oleks teile selge. Kui tain on liiga kleepuv ja lahti, lisage rohkem jahu. Kui see on jäik, asetage rohkem söödalisandeid või vett, et see lahti saada. Jätkake segamist, kuni tain on kausi külgedest eemal. Kontrollige oma taigna konsistentsi, purustades väikese tükki ja libisevad oma peopesade vahel. Kui see moodustab kitsa palli, mis jääb konksule, on teie sööt valmis.

Kasutage

Selleks, et kasutada oma sägaheina sööt, moodusta pall suurte marmoride suuruse poolest. Kui kasutate ühte konksut, vajutage tainale punkti ja libisege taignupall konksu painutamiseks. Kui te kasutate treble konksu, lamedamaks tainas ja asetage see ümber varre, vajutage seda alla konksude peale. Tõmba ettevaatlikult taina sööt, et see jääks püsima, ja oodata kannatlikult, et säga saaksid.