Harjutused opositsioonilise väljakutsuva häire korral

Vastunägelik vaevatu häire on lapsepõlve vaimse tervise häire, mida iseloomustab emotsioneerimise reguleerimise ja kontrolli raskus. Sellise häirega lapsed on vähese tähelepanuga neile, kes on ametivõimudega. Nad kipuvad olema oma eakaaslastega agressiivsed ja üritavad pidevalt häirida ja häirima teisi. Mõnikord võib opositsioonilise väljakutsuva häire olla varajane käitumishäire näitaja hiljem elus.

Märgid, sümptomid ja ravi

Opositsioonilise vägivaldse häire spetsiifilised tunnused ja sümptomid hõlmavad pidevalt vanemate või õpetajatega rääkimist või vaidlemist, sagedaste meeleoluhäirete, reeglite rikkumist isegi siis, kui nad on lapsele selgesõnaliselt teatatud, keelduvad vanematele ja õpetajatele kuulamast või sellele allutamisest, püüavad tahtmatult häirida Teised on maavärinad ja teistele kätte maksmisega, kui nad tunnevad end halvaks. Kui te kahtlustate, et teie lapsel on häire, peate konsulteerima kvalifitseeritud psühhiaatriga, kes on spetsialiseerunud laste ja noorukitega töötamisele. Psühhiaater viib läbi põhjaliku hindamise, et välistada kõik muud võimalikud põhjused ja häired, nagu tähelepanu puudulikkus või tervislik seisund. Ravi keskendub enamasti vanema ja lapse hariduse ja oskuste väljaõppele, individuaalsele ja perekonna psühhoteraapiale ning teatud juhtudel ravimeid mõnede sümptomite kontrollimiseks.

Kuidas treeningutreeningud töötavad

Sotsiaalsete oskuste harjutused, nagu viha juhtimine, konfliktide lahendamine ja teistega ühildumine, ning probleemide lahendamise harjutused on kasulikud, et aidata lapsi opositsiooni tekitavate häiretega. Ameerika laste ja noorukite psühhiaatriaakadeemia andmetel võib individuaalne psühhoteraapia aidata õpetada lapsele sobivat käitumist. Psühhoterapeut kaasab ravi vanemad, paludes neil kasutada teatud harjutusi nende käitumise õpetamiseks. See võib hõlmata piiriharjutusi, kuulamistegevusi või lapse kaasatamist füüsilises tegevuses, et vabastada pent-up energia ja viha ja vaenulikkuse tunded. Samuti soovitakse vanematel osaleda oma lõõgastumisel ja stressihäirete õppustel, kuna ODD-ga lapsega tegelevad lapsed võivad kogu perele tühjendada ja häirida.

Laste harjutused

Sellise häirega laste spetsiifilised harjutused võivad hõlmata emotsioonide ajakirja hoidmist, et saada teada teatud käitumismustridest ja käivitavatest käitumistest. Vastavalt autorile Tammie Ronen oma raamatus “Kognitiiv-Construktīvistlik psühhoteraapia lastele ja noorukitele” kasutatakse enesetunnetuse edendamiseks ja laste abistamiseks nende aluseks olevate emotsioonidega. Terapeut võib anda lapsele korralduse kasutada alternatiivseid tõlgendusi teiste käitumiseks, selle asemel, et vaadata klassikaaslasi või võimuandmeid negatiivses valguses. Lõõgastus, sügav hingamine ja muud stressi vähendamise harjutused on kasulikud ka mõnede häirete sümptomite leevendamiseks või vähendamiseks.

Vanemate harjutused

Mitte ainult lapsed saavad konkreetseid harjutusi häire. Opositsioonilise väljakirjutamise häiretega laste vanemad võivad saada kasu ka spetsiifiliste harjutuste läbiviimisest, mis on suunatud haiguse lapsega tegelemise stressi ja frustratsiooni leevendamisele. Lapse ja noorukie psühholoog Jeffrey Bernstein viitab oma raamatus “10 päeva lapse keerulisemale lapsele: lapse keeruka käitumise läbimurreprogramm”, et lapsevanemad prooviksid oma vaatepunkti muutmiseks ja kogejate rõõmuks süvendeid hingamise, lõdvestumise ja visualiseerimise harjutustest. Kellel on laps. Näiteks proovige visualiseerimist, silmade sulgemise, sügavale hingamise ja meelepärase mälu või kogemuse taastamisega oma lapsega nii elavalt kui võimalik. See võib aidata lahendada negatiivseid pilte, mida te kogete, ja aitab taastada oma perspektiivi.