Pasalai keerai tervislikku kasu

Pasalai keerai on spinat. Seda kasutatakse erinevates India retseptides, tavaliselt küpsetatud vürtside ja köögiviljadega. Indial on mitmeid keerai või “rohelisi”, mida kasutatakse traditsioonilistes toitudes ja nende tervisele. Spinatit nimetatakse pasalai keeraiiks Tamil, dravidia keelt, mida räägitakse mõnes India osades. Pasalai keerai on toitainesisaldusega tume roheline lehtköögivilja.

Makrotoitained

Pasalai Keerai on vähe kaloreid ja sisaldab proteiine ja kiudaineid. Üks tass keedetud, keedetud ja kuivatatud spinatist sisaldab ainult 41 kalorit ja täisväärtus 5,3 grammi proteiini ja 4,3 grammi toidu kiudaineid. Vastavalt Ameerika Ühendriikide toiduloomade võrdlusreaktsioonide juhendile on valk kõigi rakkude struktuuriliste komponentide aluseks. Seedeelundite käigus murtakse valgud raku tasandil kasutatavateks aminohapeteks. Soovitatav valgu kogus põhineb vanusel ja sugudel. Lapsed vanuses 3 kuni 8 vajavad ligikaudu 13 kuni 19 grammi valku päevas, vanuses 9 kuni vanemad kui 70 vajavad 34 kuni 56 grammi valku. Vastavalt Harvardi rahvatervise koolile on kiu kasutamine tervisliku soole jaoks kasulik ja vähendab südamehaiguste, diabeedi ja divertikuliidi riski.

Mineraalid

Spinat aitasid varakult televisiooni karikatuurid, näiteks “Popeye”, kes sai oma tugevuse spinati kanali söömisest. On teada, et see on hea raua allikas, mis sisaldab 6,43 milligrammi ühe tassi keedetud spinati kohta. U.S. Food and Nutrition Board poolt määratud hinnanguline toidusegur on ligikaudu 5 kuni 8 milligrammi rauda päevas, sõltuvalt teie vanusest ja soost. Samuti on see kõrge teiste mineraalidega: 245 milligrammi kaltsiumi, 157 milligrammi magneesiumi, 101 milligrammi fosforit, 839 milligrammi kaaliumisisaldust ja 1,37 milligrammi tsink ühes tassis keedetud spinat. Kaltsiumi rikkad toidud on parim viis tagada piisav kaltsium. Mayo kliiniku andmetel on kaltsiumi vajalik kogu luude tugevus kogu elus. See on kasulik ka lihasspasmide korral. Kaalium on teie keha elektrolüüt, mida on vaja rakuliseks terviseks, ainevahetuseks, kudedele ja elunditele. See aitab valgul sünteesida, lihaste kasvu ja on vajalik normaalse elektrilise aktiivsuse saavutamiseks südame lihas. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool märgib, et see on inimese keha oluline mineraal.

Vitamiinid

Pasalai keerai spinatit on rikkalikult vitamiine, eriti vitamiine A ja K. Üks tass keedetud spinat pakub 943 mikrogrammi A-vitamiini ja 888,5 mikrogrammi vitamiini K. See on samuti hea B-vitamiini allikas: tiamiin, riboflaviin, niatsiin, B -6, folaat ja B-12. Harvardi rahvatervise koolkonna andmetel aitab A-vitamiin valgete vereliblede tootmisel ja reguleerib rakkude kasvu ja arengut. K-vitamiin aitab teie verehüüve korralikult kaasa ja aitab ka teie luude tugevat hoidmist.

Kasutab

Pasalai keerai kasutatakse mitmes India roogis. Pasalai keerai kootu on paksu suppide segu, valmistatud spinati, läätsede, kookospiima, koriandri, köömneemnete, tšillipipra, kollajuurte, küüslaugu, karri, sinepise, sibula ja tomatiga. Teine roog on pasalai keerai poriyal, mis on valmistatud spinati, punase tšilli, sinepiseemnete, kurkumi, asafoetida ja urad dal. Seda sageli serveeritakse kuuma riisiga.