Toidud, mis võivad südame löögisagedust alandada

Ainult mõned toiduained, nagu omega-3 rasvhapped, mõjutavad otseselt teie südame löögisagedust. Teised mõjutavad seda, hoides oma südant ja veresooni peamistes tingimustes. Tasakaalustatud toitumine on hädavajalik, kuid korrapärane treenimine, optimaalse kehakaalu hoidmine ja igapäevase stressi juhtimine on võrdselt olulised. Kuna teie südame löögisagedus peegeldab elundi üldist tervislikku seisundit, rääkige arstiga, kui teie südame löögisagedus muutub ebakorrapäraseks või püsib puhata.

Teie südame löögisagedus muutub vastuseks aktiivsuse tasemele, emotsioonidele ja stimulantidele nagu kofeiin. See peaks jääma vahemikku 60-90 lööki minutis, kuid kui oled rahul, teatab sellest Harvardi meditsiinikoolist. Suurenenud südame löögisagedus on seotud kõrge vererõhuga. Samuti tekitab see kahju veresoonte seintele piisavalt stressi. Tervislikud veresooned on teie südame löögisageduse vähendamiseks hädavajalikud. Nad peavad laienema ja kokku leppima, et kohandada südame löögisageduse muutustest tingitud vere hulga muutusi.

Mõned taimsed toidud, nagu kreeka pähklid ja taimeõlid, sisaldavad omega-3 tüüpi nimega alfa-linoleenhapet või ALA-d. Kalad pakuvad kahte eri tüüpi oomega-3-tuntud eikosapentaeenhapet või EPA-d ja dokosaheksaeenhapet või DHA-d. Sinu keha teisendab väikese koguse ALA DHA- ja EPA-sse, kuid ei rahulda selle kõiki vajadusi. EPA ja DHA seostatakse märkimisväärselt madalama südame löögisagedusega vastavalt 2012. aasta oktoobris füsioloogiaalaste piiride aruandele. Tegelikult mõjutasid kalaõli omega-3 otseselt südamelihase kontraktsiooni ja aitasid südame löögisageduse vähenemist, kui aktiivsus On kasvanud; forell, lõhe, tuunikala, makrell, heeringas ja valge jõgi on mõned EPA ja DHA peamised allikad. American Heart Association soovitab süüa kaks portsjonit kala nädalas.

Vastavalt 2005. aasta uuringule, mis on avaldatud Rahvusvahelises Kardioloogia Journalis, võib triglütseriidide rasvade sisaldus veres tõsta teie südame löögisagedust. Kõrged triglütseriidid suurendavad ka südame-veresoonkonna haiguste riski, kuid sageli muutuvad nad toiduga seotud muutuste tagajärjel. Triglütseriidide alandavad toidud hõlmavad oomega-3 rasvhappeid ja täisteratooteid nagu pruun riis, terve nisu leib ja kinoaa. Dieetkiud aitab hoida triglütseriide kontrolli all. Oad, kaer, maasikasvata flaxseeds, riisikliid, puuviljad ja köögiviljad on head allikad triglütseriidide alandamise kiu, märgib Massachusettsi Ülikooli Meditsiinikool.

Üks parimaid viise normaalse südame löögisageduse säilitamiseks on tagada, et teie dieet sisaldab magneesiumi ja kaltsiumi sisaldavaid toite, kuna need reguleerivad teie südame löögisagedust. Südamikus ja veresoontes põhjustab kaltsium lihaseid, kuid magneesium aitab neil lõõgastuda; mõlemad mineraalid saadakse lehtkapsast, brokkoli, küpsetatud kartulit ja lõhet. Mine kaltsiumi madala rasvasisaldusega piimatoodetega. Magneesiumi suurendamiseks lisage menüüsse mitmesugused pähklid, seemned, oad ja teraviljad.

Kõrge vererõhk kahjustab arterite seinu ja liigne kolesterool veres levib kahjustatud piirkondadesse. Aja jooksul see muudab veresooned kitsaks ja kõveneb, siis südame lööb raskemaks, et vere läbi kehaku saada. Kaalium on oluline vererõhu alandamiseks. Flip küljel naatriumis tõuseb vererõhk. Naatriumisisalduse langus alla 2300 mg päevas ja kindlasti 4700 milligrammi kaaliumisisalduse toidust, mis on seotud toiduga, on kaaliumi ja naatriumi sisaldus või kaaliumi sisaldus teie dieedil võrreldes tarbitud naatriumisisaldusega. Nagu näiteks küpsetatud kartul, ploomid, apelsinimahl, banaanid, tomatid ja spinat; 2011. aasta veebruaris avaldatud Ameerika ajakirjas Clinical Nutrition avaldatud uuringute kohaselt võivad mustikad, maasikad, tee, õunad ja tsitrusviljad aidata alandada vererõhku ja leevendada arterite jäikus Ja oktoober 2012.

Muutused südame löögisageduses

Omega-3 rasvhapped

Kiud triglütseriidide vähendamiseks

Mineraalid reguleerivad südame löögisagedust

Toiduained, mis kaitsevad vereringesid