Südame löögisagedus ja rasedustase

Just nagu lapse keha suurus ja kuju muutuvad dramaatiliselt looteperioodi ajal, muutub tema südame löögisagedus ka rasedustunde ajal. Kuna laps kasvab emakas ja arendab elundi omadusi pärast sündi, muutub tema südame löögisagedus selle kajastamiseks. Samuti mõjutab lapse südame löögisagedus ka siis, kui ta on enneaegselt sündinud või kui on raskusi sünnituse ja sünnituse ajal.

Süda on moodustunud ja hakkab peksma umbes 5. rasedusnädalat. Teie beebi esimene südame löögisagedus on umbes 100 lööki minutis, mis on hilisemate nädalatega võrreldes suhteliselt madal. 5. nädala pärast hakkab tema südame löögisagedus 10-ndal sünniperioodil kiirenema ja jõuab keskmiselt keskmiselt 175 palli minutis. Nendel nädalatel on tihtipeale esmane eksam raseduse kinnitamiseks, mis hõlmab Doppleri loote südame löögisageduse uurimist ja teil on võimalik kuulda südame kiireid tempe.

Pärast esialgset tõusu rasedusnähtude alguses langeb teie beebi südame löögisagedus pärast ligikaudu 10. kuni 12. nädalat. See langus langeb ligikaudu 25-40 lööki minutis 10.-20. Rasedusnädala vaheaega või kuni teise neljanda trimestri lõpuni, mis kestab kuni 24. nädalani.

20. sünniperioodi nädalast kuni selle ajani, mil teie beebi loetakse täiskoormuseks, väheneb tema südame löögisagedus veidi ja seejärel stabiliseerub vahemikus 100 kuni 160 lööki minutis. Uue Lõuna-Walesi embrüoloogia osakonna andmetel on mõnedel beebidel südame löögisagedus 160-180 ja see on endiselt normaalne. Teie beebi südame löögisagedus peaks jääma sellesse tsooni kuni tarnekuupäevani.

Töö ajal jälgitakse tavaliselt beebi südame löögisagedust, et kontrollida muutuste määra. Kuigi 37- ja 40-nädalase sünnitusjärgse lapsega on sageli südame löögisagedus vahemikus 120 kuni 160 lööki minutis, võivad tööajal tekkivad kontraktsioonid põhjustada südame löögisageduse kiirenemist või aeglustumist. See võib tähendada stressi, mistõttu arstid jälgivad sageli beebi südame löögisagedust, et määrata, kas ta tavaliselt sünnitust sünnib. Kui lapse südame löögisagedus aeglustub tööjõu vähenemise ajal ja pärast kontraktsioonide peatumist jääb see aeglaseks, võib see olla märk hapniku vähenemisest tema jaoks ja sekkumine on vajalik.

Imikuid, kes on sündinud vähem kui 37 nädala jooksul, loetakse enneaegseks. Enneaegsetel imikutel on sagedamini südame löögisagedus kui täisajaga sündinud lapsi ja sõltuvalt haigusest või beebi nutmisest võib endiselt normaalseks peatuda südame löögisagedust nii kiiresti kui 200 lööki minutis. See juhtub seetõttu, et enne sünnitust kasutavad enneaegsed lapsed hapnikku kiiremini, kui nende kehad kohtlevad elu väljaspool emaka.

Esimene trimester

Teine trimester

Kolmas trimmer

Variatsioonid

Enneaegne