Longan puu söömise mõjud

Mandarinis nimetatakse “draakoniliseks silma”, pikale viljalihale on jelly-like liha, mille pehme maitse sarnaneb mango või viinamarjadest. Longans on pärit Lõuna-Aasiast, kus neid söödetakse toorelt, konserveeritud, kuivatatud, küpsetatud magustoiduks või kastmeteks või lisatakse kokteile. Otsige värskeid longansi juulist septembrini.

Suurendage oma C-vitamiini

Inimesed, kellel on C-vitamiini rikkalik dieet, võivad põhjustada kõrge vererõhu, südamehaiguste, vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni ja teatavat liiki vähki. Toores longan on suurepärane C-vitamiini allikas: 84 milligrammi ligikaudu 3,5 untsi kohta. See kogus osutab 93 protsenti inimesele soovitatavast päevasest C-vitamiini tarbimisest, mis on 90 milligrammi ja üle 100 protsendi naise 75-milligrammi päevasest nõudest.

Tugevdage oma luud

“Maturitas” 2013. aastal ilmunud uuring teatas, et menopausijärgsed naised, kelle mineraalainete sisaldus on madalam, nagu näiteks vask, on vanemate osteoporoosiga võrreldes oluliselt tõenäolisem. Täiskasvanud peaksid tarbima umbes 900 mikrogrammi vase iga päev ja 3,5 untsi värsketest longanitest tarnivad üle 19 protsendi sellest soovitusest. Kuivatatud longans on isegi parem allikas. Kuivatatud longansi 3,5-untsi portsjonil on 807 mikrogrammi mineraali, peaaegu 90 protsenti RDA-st.

Täitke rauda

Vegani ja ranged taimetoitlased on tõenäolisemalt raua puudulikud kui need, kes söövad liha. Selle põhjuseks on asjaolu, et taimetoidu poolt tarnitud raud ei imendu loomsetest toodetest pärineva rauaga. Rasedatel naistel, vastupidavatel sportlastel ja teismeliste tüdrukutel võib olla vaja ka rohkem rauda kui teised rühmad. Kuivatatud longans võivad aidata suurendada raua tarbimist, iga 3,5-untsine toit sisaldab umbes 5 milligrammi või umbes 62 protsenti inimese igapäevast vajadust ja ligi 28 protsenti naise.

Vältida silma probleeme

Riboflaviin on oluline vitamiin, mis on B-kompleksi osa. Mehed vajavad seda vitamiini 1,3 milligrammi päevas, samal ajal kui naistel peab olema 1,1 milligrammi. 2005. aastal avaldatud “Oftalmoloogiaarhiivide” uuringu kohaselt ei tarvita piisavat riboflaviini, võib suurendada silmahaiguste, eriti katarakti ohtu. Raw longans sisaldab 0,14 milligrammi riboflaviini iga 3,5-untsi kohta, kuid kuivatatud longans sisaldab 0,5 milligrammi portsjoni kohta. Söömine 3,5 untsi kuivatatud longans tarnib 38 protsenti igapäevase riboflaviin nõudest meestele ja 45 protsenti RDA naistele.