Kuumad kotid ja naatriumnitraat

Liha säilitusaineid on sadu aastaid kasutatud, et pikendada liha säilimisaega, takistades bakterite kasvu. Kuigi soola oli eelnevalt keetmise ja säilitamise eesmärgil kasutatud, on nitraadid, mida nimetatakse ka nitraatideks, peamine soola, mis aitab säilitada liha. Naatriumnitraat on leitud tavalisest Ameerika toidulisandist.

Kuivatamine on protsess, mis hõlmab vürtside, soola ja nitriti lisamist koos kuumusega lihale. Selle protsessi käigus konverteerib nitriit lämmastikoksiidiks, mis seostub müoglobiiniga, punase pigmendiga, mis annab kuumade koertele oma iseloomuliku roosa aja jooksul. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium on välja andnud kohalike ja riiklike inspektorite jaoks lihakontrolli eeskirjad, mis määravad nitriteid, mida saab kasutada kuuma koertel, kuna liiga palju lisandeid on mürgised.

Nitraatide lisamine on kuumade koerte jaoks kasulik, sest nitraadid blokeerivad selliste bakterite kasvu nagu Listeria monocytogenes ja botulism. Samuti hoiavad liha aja jooksul riknemist. Nitraadid lisavad ka hot dogsile maitset, kuigi on võimalik osta karastamata liha.

Nitraatidega ravitud toiduainete tarbimine oli eelnevalt seotud suurenenud vähivastase riskiga. Lihatööstuse teadusuuringute konverentsil “Ilmnummad nitrosamiini moodustumise kohta toidus ja toidus” esitati 1973. aasta uuringus ja “Journal of Foods Science” avaldatud 1974. aasta uuringus, milles leiti, et nitraadid lagunevad kuumade koerte ja muu liha puhul ja seotakse valguga Moodustavad nitrosoamiinid, mis loomalt põhjustavad vähktõbe. Kuid kogus oli tühine ja leiti, et see oli suurem põletatud või söestatud lihas. Nitriti ohutuse testimiseks tegi riiklik toksikoloogiaprogramm mitmeaastase uuringu toidule lisatud nitraatide ohutuse kohta ning jõudis järeldusele, et nitraadid on ohutuks kasutamiseks ja vajalikud haiguste nagu botulismi vältimiseks.

Kuna naatriumnitraadid on põletiku tekitamisega seotud, siis nõuab Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium, et koerte tootjad lisavad põletikuvastaseid aineid, mida nimetatakse antioksüdantideks. Antioksüdandid, nagu C-vitamiin, lisatakse nitraatide põletikuliste toimete vähendamiseks või neutraliseerimiseks. Vastavalt “Real Simple” ajakirjale saate sarnase efekti saavutada, kui sööte antioksüdantidega pakitud tükeldatud tomatite või rikastatud apelsinimahla oma kuuma koeraga.

Naatriumnitraadi toime

Kasu

Ohutus

Tasakaalu loomine