Kuidas valmistada lõunapoolseid kuldkreve

Hoidke tava lisada rohelisi köögivilju oma dieeti huvitav, cooking kuni potti kuldköögiviljad. Collards, kes on kapsa perekonnaliikmed ja on tihedalt seotud kiskudega, on rikkad vitamiine C ja K, beetakaroteeni ja kaltsiumi. Lisage suitsetatud sealihatooted, aromaatsed köögiviljad ja happelise vedeliku pritsimine rohelistele ja teil on klassikalise koju jääv lõunapoolse taldrikuga tass. Kõigil lõunapoolsetes riikides, kus pikema kasvuperioodi vältel kasvab kollaste taimede populatsioon, on laialdaselt saadaval värske kuldkase, mida võib leida mujal eritoodete kauplustes ja põllumajandustootjate turgudel.

Lõika karmid varred maha kooriku lehtede põhja. Pöörake lõigatud lehti, kaks või kolm korda korraga, liiva ja liivaga loputamiseks suures, sügavas kaussi jahedas vees. Võtke sageli vett kaussi ja täitke see veega. Korda loputusprotsessi kõigil lehtedel, kuni vees pole enam märke veest.

Lõigake külgrahelised 1-tolliste laiade ribade külge, lõigates lehtede laiuse, nii et igal tükil on keskosa lehe keskosa veenide osa.

Kastke sibul väikeste 1 / 4- kuni 1/2-tolliste tükkidega. Vala küüslauguküüned ja pange neid korduvalt, kuni need on peenelt hakitud.

Lõika suitsutatud peekoniba 1-tollisteks tükkideks. Kastke suitsusink 1 / 2- kuni 1-tollise suurusega tükkideks.

Pange peekonitükid keskmise kuumusega raskeks keetmiseks. Segatakse tükid üks minut, kui nad küpseta kaheksa kuni kümme minutit, kuni rasv on sulatanud ja ülejäänud liha hakkab arenema helepruuni värvusega.

Segage peeneks lõigatud sibul potti ja küpseta veel neli kuni viis minutit või kuni sibul on pehme.

Lisage potti külge singi tükid ja hakitud küüslauk. Segage segu, kui keegi jookseb umbes minut või kaks ja hakkab vaevu hakkama.

Asetage hakitud kukeseene rohelised, 3 tassi kana puljongit ja 2 supilusikatäit sidruni äädikat potis. Segage, kuni liha ja aromaatsed köögiviljad segatakse segu kaudu ühtlaselt.

Küpseta köögi rohelised madalal kuumtöötlusel – lihtsalt kergelt mulliv, kuid mitte keev – 1 1/2 tundi, kui kasutad noori, väikseid koorikuid või 2 tundi suuremaid küpsemaid lehti. Segage aeg-ajalt rohelisi ja lisage vajaduse korral 1/2 to 1 tassi täiendavat kanapuljongi, et säilitada puuviljasegu.