Kuidas muuta shimano kassetti

Paljud jalgrattad kasutavad tagumiste ratastraktorite jaoks Shimano kassett. Võrreldes vanema vabakäigu süsteemiga, mis on rattarummile keermestatud, kasutab Shimano kassett ühe rõngastihendiga kasseti, mis on paigutatud ratastele. See süsteem muudab ülekandearvude erineva koguse või muudab kulunud püügivahendid lihtsamaks.

Tõmmake tagumised käigud Shimano kasseti väikseimale ketirattale. Tõmmake telje avamiseks kiirkinnitushooba. Eemaldage tagaratas jalgratasist. Keerake hõõgkinnitusmutter lahti kiirkinnituskarbist ja eemaldage ajam teljest.

Hülsi lukustusrõnga lahtilõikamise ajal asetage kett pudeli kasseti suurima ketiratta külge päripäeva, et hoida kassetti paigal.

Sisestage spindli lukustusrõnga töövarda telje auk, nii et tööriist oleks joondatud kasseti tõmmetega.

Paigaldage reguleeritav mutrivõti spline lukustusrõnga tööriista kuuskantpinnale. Hoidke ühe käega kett-pulk käepidet ja teine ​​käepide. Samal ajal keerake kett vati päripäeva ja mutrivõtit vastupäeva, et lahti keerata ja eemaldada spline lukustusrõngas.

Eemaldage kassetist kett piitsa. Tõmmake kassett välja ja rullist eemale, et eemaldada see vabakäepideme korpusest.

Kontrollige vabakäepideme korpust, et veenduda, et see pöörleb vabalt ja kergelt, kuid mitte lahti.

Kasseti paigaldamiseks paigutage uue kasseti splainid vabakäepideme korpusega. Paigaldage väikseim ketiratta ja sisestage spline lukustusrõnga tööriist uuele spline lukustusrõngale. Sisesta ja keera spline lukustusrõngast ja tööriista päripäeva vabakäepideme korpusesse.

Määrake ratas servale nii, et rehvi turvis oleks kindlalt maa peal. Pingutage lukustusrõngaga reguleeritav mutrivõtmega. Uue kasseti kontrollimiseks veenduge, et see pole lahti ja keerutab vabalt.

Vahetage teljele kiirkoldega võll, keermehammasrattale ja paigaldage rattaga ratta uuesti.