Kas keha seedib maapähklit?

Maapähklid on kõrge energiasisaldusega toit, mis sisaldab arvukalt tervislikke rasvu, valku ja kiudaineid, samuti mitmesuguseid vitamiine ja mineraale. Teie keha lagundab maapähklisid samade füüsiliste ja ensümaatiliste protsessidega, mida kasutatakse muude toitude jaoks, mis sisaldavad toitainete segu. Kui teil pole maapähkli allergiat või olemasolevat meditsiinilist seisundit, mis häirib teie seedetrakti protsesse, peab teie organism olema võimeline seedima maapähklit raskustesse.

Valk

Seedetavad valgud moodustavad ligikaudu 25 protsenti maapähklite massist, teatab “alternatiivsete põllukultuuride käsiraamatust”. Maapähklite valk sisaldab kõiki olulisi valgu ehitusplokke või aminohappeid, mida teie keha nõuab. Maapähklivalgu seedimine algab maos ja jätkub peensooles, kus esineb toitainete imendumine. Röstitud maapähklite 1-untsiga serveerimine annab teie kehale ligikaudu 7-8 grammi proteiini.

Rasvad

“Alternatiivsed põllukultuuride käsiraamatud” märgivad, et maapähklid on massist ligikaudu 42 kuni 52 protsenti. Maapähklite õli koosneb peamiselt küllastumata, südame tervislikest rasvadest. Maapähklite 1-untsiga serveerimine sisaldab 14-15 grammi rasva, millest ligikaudu 85 protsenti on mono- ja polüküllastumata rasvad. Nagu teiste rasvarakestega toitude puhul, vähendab rasvkude maapähklites ka mao peal hoidmiseks vähem kui rasvavabade toitude puhul. See nähtus ei näita mitte halba seeduvust, vaid pigem füsioloogiliselt kasulikku kohanemist. Kuna see on energiat rikkalik kütus, on rasv väärtuslikuks ainevahetuseks. Maapähklite ja muude rasvhapete ülekande aeglane kiirus maost mao-soolele aitab tagada, et teie soolel on piisavalt aega, et täielikult seedida ja imada nii palju toidurasvasid kui võimalik.

Fiber

Maapähklid pole tõelised pähklid, need on kaunviljad, kuivade oanuste tehniline termin. Nagu teised oad ja köögiviljad, sisaldavad maapähklid märkimisväärses koguses taimseid kiude. Teie sooled seedimata taimseid kiude, sõltumata toiduallikas. Sellepärast võite aeg-ajalt märgata oma väljaheites kuumtöödeldud pähklite jälgi üks päev või kaks pärast pähklite tarbimist. Nende kiudude jääkide olemasolu ei tähenda pähklite muude toitainete seedimise puudumist.

Ohumärgid

Kuigi inimtoiduks seedetrakti tavaliselt seeditakse maapähkleid, võivad allergiad ja teatud seedetrakti probleemid häirida erinevate toitude normaalset purunemist ja imendumist. Kui teil tekib pärast maapähklite söömist iiveldus, oksendamine, kõhuvalu, liigne soolegaas, kõhulahtisus, kõhukinnisus, nõgestõbi või muud seletamatud sümptomid, rääkige sellest oma arstiga. Kui teil tekib õhupuudus, helistage 9-1-1.