Kardemoni kasulikkus tervisele

Kui Ida-Indias on oma ravimite kasulikkust hinnatud, kasutatakse kardemot tavaliselt toiduna maitse lisamiseks vürtsi. Iga 2-supilusikatäis sisaldab vaid 36 kalorit, kuid annab rikas maitse – boonus, kui loendate kaloreid ja soovite vältida õrna dieedi toitu. Kardemon sisaldab mitmeid toitaineid, sealhulgas olulisi mineraale ja kiudaineid ning vähktõvevastaseid ühendeid.

Kiudaine

Küpsetage kardemoni ja saate kasu tervisest oma kiudainete sisaldusest. Teie keha toetub teie toidust koosneva kiudainetega, et hoida sind korrapäraselt – see pehmendab ja vabastab väljaheite, nii et teil on vähem kõhukinnisust. Fibre aitab kaalu kontrollimisel suurendada oma rahulolu pärast sööki ja aitab vähendada kolesterooli. Kartamomi 2-supilusikatäis serveerib 3,2 grammi toiduvärvi. See moodustab 8% igapäevasest kiu vajadustest meestele ja 13% naistele.

Raud ja mangaan

Kaks supilusikatäit kardamot sisaldavad 1,62 milligrammi rauda ja 3,25 milligrammi mangaani. Need mineraalid aitavad kaasa rakkude metabolismile, nii et teie kuded saavad kütuse, mida nad vajavad. Mangaan mängib samuti rolli luu tervislikus seisundis, samal ajal kui raua aitab hapnikku oma kudedes hoida. Üks kardemoni kandja annab kogu teie manganese vajadused päevas ja pakub ka 9 kuni 20 protsenti igapäevastest raua vajadustest vastavalt naistele ja meestele.

Vähktõve vastu võitlemise eelised

Sarnaselt kardemonile teie toidus on ka muid võimalikke kasulikke mõjusid teie tervisele. 2013. aastal Aasia ja Vaikse ookeani vähiuuringute ajalehes avaldatud katseklaasi uuring näitas, et kardamon sisaldab vähirakke, mis võivad vähirakke tappa, samuti vähkkasvajate kasvu uimastamist. Ühendkuningriigi toitumisalase väljaande seeriast 2012. aasta septembris avaldatud täiendav uuring näitas, et kardamon reguleerib geenide aktiivsust nahavähirakkudes ja vähendab vähktõvega seotud geenide aktiivsust.

Cooking koos kardemoniga

Kasuta kardamoni soojenemistega aromaatseid omadusi, et lisada köögivilju maitsele. Valge lillkapsas ekstra-neitsioliiviõli ja kardamoni segus, seejärel küpsetage ahjus, kuni see on õrn ja kergelt pruunistatud. Lisa kardemon koppadeks ja suppideks või kasutage kardemoni ja sidrunimahla segu kana tervisliku lõhnaainena. Teise võimalusena saate oma chai tee segada, ühendades musta või rohelise tee kardemoniga, aniisiga, kaneeliga ja mustade pepperkornidega madala kalorsusega ja tervisliku joogi jaoks.