Värske ananassimahl ja bromelain

Ananassid ja ananassimahl sisaldavad bromelaani – valgu seeditavaid ensüüme ei leitud kusagil mujal. Ajalooliselt kasutavad Lõuna-Ameerika inimesed ananassi, et ravida maovähki ja põletikku, väidab Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Kaasaegsed teadustöötajad on uurinud bromelaini efektiivsust arvukate meditsiiniliste seisundite ravis, kuid bromelaini potentsiaalse väärtuse ja enamiku neist soovitatava annuse / manustamismeetodi kinnitamiseks on vaja täiendavaid uuringuid. Enne ravimi kasutamist pidage nõu oma arstiga.

Värske ananassimahl vs Bromelaini toidulisandid

UMMC soovitab täiendavaid bromelaini tablette värske ananassimahla kohta, väites, et ananassimahl ei ole piisavalt tõhus bromelaani kontsentratsiooniks. Kuid Dole Nutrition Lab ei nõustu sellega, selgitades, et värske ja isegi külmutatud ananassimahl näitas fermentaatilist aktiivsust võrreldes kuue bromelaine sisaldava toidulisandiga. Need teadlased märgivad, et lisaks broomelile on ananassimahl suurepärane nii C-vitamiini kui ka mangaani allikas.

Bromelain artriidi jaoks

Bromelaini kasulikkus artriidi raviks on endiselt küsitav. Meditsiinilise ajakirja “QJM” 2006. aasta detsembri väljaandes avaldatud uuringust leiti, et 800 milligrammi bromelaini päevas ei mõjutanud põlveliigese osteoartriiti. Kuid teadlased leidsid, et valuliku puusa osteoartriidiga patsientidel täheldati sarnaseid sümptomite paranemisi, kas nad võtsid 2006. aasta jaanuaris-veebruaris avaldatud mittesteroidse põletikuvastase või suukaudse ensüümi koostise, mis on kombinatsioon bromelainist, trüpsiinist ja rutosiidist. Kliiniline ja eksperimentaalne reumatoloogia.

Bromelain valuvahetusel

Bromelaini võime üldistes eesmärkides valu leevendamiseks on endiselt ebakindel. “Phytomedicine’i” 2002. aasta detsembris avaldatud uuringutes leiti, et nii 200 mg kui ka 400 mg bromelaiini annused aitavad vähendada muidu tervislike täiskasvanute põlvevalu. Kuid 2002. Aasta novembris avaldatud uuringus “Clinical Journal of Sport Medicine” leiti, et ibuprofeen ega bromelain ei aitanud uuringu subjektidel vabaneda hilinenud alguses tekkinud lihasnõrkusest.

Bromelain turse ja põletik

Bromelain näitab lubadust turse ja põletikku ravida. Oral bromelaini täiendus soodustas kiiremat paranemist ägedate kõõluste vigastustega rottidel, vastavalt 2011. aasta jaanuaris avaldatud uuringule “Phytotherapy Research”. UMMC ütleb, et bromelain võib lühendada ravivõtte aega spordivigastuste, kirurgiliste protseduuride, põletuste ja haavade korral. Kui manustatakse nahale otse nahale, võib bromelain aidata ka tursude vähenemist bugude hambumusest ja hammustustest.

2005. aasta märtsis-aprillis läbi viidud uuringu “In Vivo” uuringus jõuti järeldusele, et bromelain parandas lastel oluliselt sinusiiti sümptomeid. Bromelain võib suurendada ka antibiootikumide imendumist, selgitab MedlinePlus lisaks kasvaja kasvu inhibeerimisele ja vere hüübivuse vähendamisele. Teised võimalikud rakendused hõlmavad bromelaani kasutamist viirus- ja bakteriaalsete infektsioonide, heinapalaviku, kõrvetiste, ärritunud soole sündroomi ja muude seedetraktite vastu võitlemiseks, märgib UMMC.

Bromelaini võimalused on suuremad