Faktid küünelakist

Kui luksuskaup, on küünelakk paljudes igapäevastes kosmeetilistes ruumides. Kuid mõned kemikaalid, mida kasutatakse tänapäevase küünelakkide valmistamiseks, on mürgised. Lugege välja, milliseid koostisaineid vältida ja millised kaubamärgid need välja jätta. Isegi kui teie küünehooldustooted on märgistatud mittetoksilisteks, kasutage neid ainult hästiventileeritavates kohtades ja ärge sissehingage aure.

Ajalugu

Küünte värvimise meetodeid saab dokumenteerida kogu kosmeetikatoodete ajaloos. Rikemad iidsed egiptlased tõenäoliselt värvisid oma küüned hennaga. Kuid tänapäeva küünte lakk on peaaegu täielikult 20. sajandi leiutis.

Kompositsioon

Kaasaegne küünelakk koosneb neljast põhikoostisosast. Nitrotselluloos või tselluloosnitraat on aluseline viskoosne kilet moodustav aine. Paindlikumaks muutmiseks lisatakse vaigud ja plastifikaatorid. Pigmendid ja muud värvained täiustavad saadaval olevate küünelakivirvide vikerkaarti. Ja lahustid sisaldavad värvaineid, kuni te peseb polaari ja lasete sellel kuivada.

Toksiinid

Küünte värvimismeetodite parandused 20. sajandil on hinnaga. Küünelakkide lahustid ja plastifikaatorid on sageli mürgised. Eriprobleemideks on tolueen, butüülatsetaat, etüülatsetaat ja dibutüülftalaat. Nad ei tee sulle haiget, kui nad on teie küüntel, kuid kui need on sisse hingatud või sisse hingata, võivad nad teha teid väga haigeks või isegi tappa.

Ftalaadi arutelu

Dibutüülftalaat või DBP on “seotud loomkatses vähi tekkega ja vastsündinud poiste vähese väljaarenemisega suguelundite ja teiste pikaajaliste viljakustestidega”, vastavalt Pittsburghi post-Gazette artiklile. Artiklis tsiteeritakse Stacy Malkani “Safe Cosmetics” kampaaniast, kes väljendab muret eriti küünehooldustöötajate pärast. Mitte ainult nad hingavad suitsu kogu päeva vältel, kuid sageli ei ole võimalik teada, millist toksiini taset nad kokku puutuvad. Salongides kasutamiseks mõeldud küünelakk on vabastatud seadustest, mis nõuavad koostisosade nimekirja kandmist. DBP ei ole lõplikult osutunud kahjulikuks ja mitmed rühmad on oma kasvava maine vastu. Siiski on Euroopa Liit keelustanud DBP Euroopas müüdavatest isiklike hügieenivahendite jaoks. Ameerika Ühendriikides selliseid keelde ei ole, kuid mõned salongid eemaldavad vabalt DBP-d sisaldavaid tooteid nende riiulitelt.

Kolme vaba küünelakkide valimine

National Healthy Nail Salon Alliance säilitab nimekirja küünelakid, mida saate osta, mis ei sisalda tolueeni, DBP ja formaldehüüdi toksilist trio. See annab nimekirja, mis on vormindatud teie rahakotile sobituks.