Värske ingveri ja imetamise ajal

Imetavad emad, kellel on vähe piimatoodangut, võivad looduslike abinõude esmaseks võimaluseks edendada ja toetada rinnapiima tervislikku pakkumist. Ingver on toidutarbimine, millel on palju kasu tervisele ja võib sobida ka piimatoote suurendamiseks mõeldud toidulisandina. Seda vürtsi peetakse üldiselt ohutuks, kuid kuna piiratud kliinilised uuringud ingveri kasutamise kohta lakteerivate naiste poolt, peavad rinnaga toitvad emad pidama tervishoiutöötajana nõu, enne kui kasutate seda ravimina.

Ingveri ajalugu

Ingver on risoom või “juurte mass”, mida tavaliselt kasutatakse värskelt, pulbristatud, kuivatatud või õli või mahla kujul. Aasia inimesed on tuhandeid aastaid kasutanud ingverit laialdaselt ravimtaimena, et lahendada sellised haigused nagu artriit, reumaatilised haigused, tüsistused, lihasvalu, valud, kurguvalu, krambid, kõhukinnisus, seedehäired, oksendamine, hüpertensioon, dementsus, palavik, nakkushaigused Ja parasiitide usside nakkused.

Tänapäevane ingver

Ingver hakkab langema laktootiliste toiduainete loeteludesse – need, kes arvasid, et rinnapiima tootmisel on abi. Ingveri ained, mis usutavasti soodustavad selle terapeutilist toimet, on ketoonid, täpsemalt gingeroolid. Kuigi konkreetne toimemehhanism nõuab täiendavaid uuringuid, reguleerivad ingveri koostisosad immuunfunktsiooni, neutraliseerivad kasvajate teket, hoiavad ära rakusurma, vähendavad põletikku, vähendavad vere glükoosisisaldust, vähendavad seerumi lipiidide sisaldust ja pärsivad iiveldust ja oksendamist.

Ingver ja rinnatöötluse eripära

Toidud ja rinnapiimaga tegelevad naised tarbivad mitte ainult oma lapsele, vaid lõppkokkuvõttes mõjutavad ka piima tootmist. Moms, kes kogesid märkimisväärset verekaotust sünnituse ajal, ei tohiks ingverit enne sünnitust sünnitada, nõustab imetamise eksperti Hilary Jacobsoni MOBI Motherhood International kodulehel, see võib suurendada hemorraagia riski.

Sisaldab ingverit

Ingveri tarbimise lihtsaks meetodiks on värske ingveri juur, et teha taimeteed. Lõigake kaks kuni kolm õhukest viilu värsket ingveri juurest, paar minutit 1 kuni 2 tassi kuumas vees ja seejärel valage kruus. Teise võimalusena võivad emad lisada ingverit paljude sisustusettevõtete ja külmikute hulgast.