Kuidas saada üle nartsissistliku suhte

Nartsissistlikud suhted on kõigi katkiste suhete kõige laastavamad. Nartsissistid on enamasti võluv, intelligentsed ja väga manipulatiivsed. Sarvamine koos nartsissistiga tähendab seda, et inimene, keda te armastas, ei olnud see isik, kellega te tegelikult elasite. See tähendab ka teie suhete ajal läbitud keeruliste, valulike ja isegi alandavate asjadega tegelemist.

Nartsissismi mõistmine

Nartsissistlikku isiksusehäiret iseloomustab pingeline eneseväärtuslik tunnetus ja suutmatus teiste suhtes olla valmis. Nartsissid vajavad pidevat tähelepanu, liialdavad oma andeid ja saavutusi, on isekad ja eirab teiste vajadusi ja soove. Vastavalt nartsissismi eksperdi ja adresseeritud nartsissist dr Sam Vaknini’ile panevad nad enamasti oma lähedaste läbi psühholoogilise väärkohtlemise, mis mõnikord eskaleerub teist tüüpi kuritarvituste tõttu oma intiimsuse hirmu. Dr Vaknin leevendab nartsissismi sõltuvusse, kus sõltuvust tekitav aine on pidev vaimustusvoog või mida ta nimetab “Nartsissistlik tarne”.

Nartsissistlike suhete etappid

Vastavalt psühholoogia kirjaniku Savannah Grey artiklile Esteemology.com, nartsissistlikud suhted üldiselt järgida kolmeastmeline muster. Esimeses etapis, mida nimetatakse ülehindamiseks, valib nartsissist oma eesmärgi hoolikalt. Ta muutub hüper-keskendumaks jälitustööle, õppides kõike, mida ta saab enda kohta ja kasutades peegeldamistehnikaid, et muuta end täpselt nii, nagu ta tahab. Devustaadiumis näitab nartsissist oma tõelist isikupära. Ta on kindel, et ta on oma pühendumuses, nii et ta tunneb ennast mugavamaks. Kuivõrd kõrge, mida ta esimese faasi ajal tundis, väheneb, muutub ta meeletuks, vaiksemaks ja tühjaks. Ta hakkab telefonikõnesid ignoreerima, lubadusi rikkudes ja karistades teda häkkimise eest. Kui ta püüab suhteid taastada, läheb ta üha enam. Lõpuks, visandamise etapis lõpeb suhe ja nartsissist liigub ilma kahetsustunne või kurbusega. Siht on jäetud tükkide üles võtma, samas kui nartsissist seab oma vaatamisväärsused uue sihtmärgi juurde.

Going No Contact

Vahetult pärast nartsissistlikku suhet, on otsustava tähtsusega käia “Ei ole ühendust” oma ex, juhib tähelepanu “Narcissism Free” veebisaidile. Nartsissistid ei lase lihtsalt juurdepääsu Nartsissistliku pakkumise pakkujale, nii et teie ex hoiab sind ikkagi nii pikalt, kui lubate. Lõpetage kõik ärimudelid, viivitamatult lahutage fail või hoidke seda vähemalt kuus kuud, vabanemiseks kõike, mis talle meelde tuleb, ja blokeerige oma telefoninumber ja e-posti aadress. Anna endale aeg suhete täielikuks saavutamiseks enne, kui teete isegi viisakat vestlust, ja pidage meeles, et mõned nartsissistid teevad varasemad sihtmärgid aastaid pärast esialgset lagunemist. Kuigi intensiivse psühhoteraapiaga on võimalik reaalne muutus, on endiselt valvatav.

Liikumine sisse

Närtsissistlikust suust liikumine on südantvaene. Dr Vaknin märgib eraldi artikliks HealthyPlace.com-ist, et esimene samm on jõuda valusesse reaalsusse, et teie suhe pole midagi sellist, nagu arvasite, et see on nii. Kui olete leidnud aktsepteerimise, võib tegelik tervenemine alata. Vaknin julgustab õppimist, leinavust ja lõpuks andestust. Selle raske aja jooksul otsige sõprade ja sugulaste abi ja kaaluge vähemalt lühikest vaimse tervise teraapiat. Nartsissistlik suhe võib kahjustada teie enesehinnangut, teie usaldust ja suutlikkust luua tervislikke tulevasi suhteid.