Kuidas vaesus mõjutab teismelise eluviisi?

Elamine vaesuses võib avaldada negatiivset mõju teismeliste elule. Sellised probleemid nagu madala vanemate jälgimine, kõrge kuritegevuse piirkondades elamine, koduvägivalla tunnista mine ja finantsstabiilsuse puudumine võivad kaasa aidata teismeliste probleemidele. Kuigi mõned neist tulevad välja kogemustest, mis on hästi kohandatud ja jätkuvad elus, teised ei tee seda. Mõistmine, kuidas vaesusega seotud tegurid võivad mõjutada teismeliste elustiili, võivad aidata nende mõju piirata.

Füüsiline tervis

Vastavalt Ameerika Psühholoogilise Assotsiatsiooni andmetele võib halva tervisliku seisundi mõjutada toitumatute toiduainete puudumine, piisav tervishoid ja toitumisharjumuste jälgimine vanemate poolt. Võib tunduda raskesti keskenduda nendele ja muudele terviseküsimustele, kui tegeleme vaesusega kaasneva stressiga. Kuid teismelised peaksid mõistma, et toitumine ja tervis on vaimse ja vaimse arengu jaoks teismeliste aastate jooksul vajalikud.

Vaimne tervis

Vähese enesehinnangu, ärevuse ja depressiooniga seostub ka vaesuses elamine vastavalt ajakirja “Psühhiaatrilise ravi arenedes” 2004. aasta artiklile. Need ja sarnased probleemid võivad mõjutada vastastikuseid suhteid ja psühholoogilist heaolu. Teen võib tunda end ebaharilikult eakaaslaste seas või ei saa raha puudumise tõttu ühiskondlikel üritustel osaleda. Kuigi need probleemid võivad tunduda triviaalsed, võivad need kaasa tuua rohkem väljendunud probleeme, nagu käitumuslikud, sotsiaalsed või emotsionaalsed probleemid.

Akadeemikud

Vaesus mõjutab ka seda, kas õde viibib koolis ja haridustase neile, kes lõpetavad kooliõpetajate. Madalad teismelised võivad oma leibkonnast kaasa aidata, töötades pikki tunde või nooremate vendade või õdede hoolitsemisel. Probleemid akadeemiliste ringkondadega või sõpradega, kellel on vallandamine, võivad kaasa tuua koolist lahkumise või maha jäämise. Nende ja teiste tegurite mõju vähendamiseks rääkige oma teismelisega hariduse tähtsusest ning jälgige koolitööd ja akadeemilist edu.

Deviance

Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi andmetel on vaesus depressiooni või kuritegeliku käitumisega tegelevatele teismelistele riskifaktor. Vanemate seire puudumine, seostamine deviantsete eakaaslastega ning koolis või kodus probleeme võib mõjutada seda tüüpi käitumist. Samuti on kaasa aidanud elamine madala sissetulekuga naabruses või üks, mida iseloomustab vägivald või narkootikumide tarbimine. Kahjurite pikaajalised tagajärjed on täiskasvanute kuritegevus, vangistamine ja vägivalla kahjustamine.