Kuidas mintsööt mikrolaineahjus valmistada

Peetükk või hakkliha on peeneks tükeldatud ja eraldatud liha. See on sama meetod, mida kasutatakse jahvatatud lihas. Tavaliselt jookseb liha läbi jahvatusmasina, mis lõikab ja eraldab lihakiudusid ja seejärel läbib veel mitu korda jahvatatud lihatooteid. Hakkliha kasutatakse paljudes roogades, nagu näiteks pirukad, millele tavaliselt kaasnevad vürtsid ja magusad puuviljad, nagu rosinad. Chili, tacos ja burritos on ka muud roogi, mis kasutavad hakkliha. Kuna liha on eraldatud, on toiduvalmistamise aeg oluliselt lühem ja seda saab teha mikrolaineahjus.

Liha sulatage või sulatage. Seda saab teha üleöö külmikus, umbes tunni jooksul valamu leige vees või mikrolaineahjus. Mikrolainete sulatamisel veenduge, et kogu pakend oleks lihast eemaldatud. Juhised sulatamise aja ja seadistuste kohta leiate tootja juhistest. Asetage mikrolaineahi ohutu anumasse ja lasege sulatada.

Kontrollige, kas liha on täielikult sulatatud, lükates lusikaga lihale. See peaks tungima keskusesse pingutuseta. Lisage vajadusel täiendavat aega.

Lisage lihale soovitud maitseained nagu sool, pipar ja küüslauk. Segage liha ja maitseaineid hästi käsitsi või lusikaga segamisnõusse.

Määrake mikrolaineahi kõrgeks. Mikrolaineahjus toiduvalmistamiseks pole kindlat aega. Mikrolaineahjud kipuvad liha ebaühtlaselt süüa ja erinevad lihatükid võivad süüa kuluda erineval hulgal. Rasvavili võtab vähem aega kokale, kui tailiha. Kaitsemeetmed on tõmmata liha läbi iga 2 või 3 minutiga ning segada ja purustada, et tagada liha küpsetamine ühtlaselt. Seda võib vaja minna küpsetamise ajal mitu korda.